Kunitsu-Gami Path of the Goddess – nazdárek

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess slibuje vizuálně opojnou akci v šintoistickém stylu

12. 6. 2023
Zdroj náhledu: Capcom

Společnost Capcom si sice v posledních letech získávala srdce a peníze hráčů především díky pokračováním či remakům her náležícím k zavedeným značkám, nicméně v rámci prezentace Xbox Showcase nyní představila naprostou novinku, obrazově úchvatnou Kunitsu-Gami: Path of the Goddess.

O nově oznámené hře toho zatím nevíme mnoho. Bude se ovšem odehrávat v až surreálně stylizovaném fantasy světě vycházejícím z japonské mytologie. V traileru, jehož opulentní zdobnost připomíná filmy Harka Tsuiho, tudíž můžeme vidět šintoistickou symboliku a především zástupy groteskních jókai – tedy nadpřirozených bytostí, jejichž předpokládaná existence je neodmyslitelnou součástí japonské lidové kultury. Titulní Kunitsu-Gami ostatně označuje obecnou kategorii šintoistických božstev z pozemského světa.

Hráči Kunitsu-Gami: Path of the Goddess hojně srovnávají se sérií Onimusha, s níž Capcom udával trendy v éře PlayStationu 2, nicméně ta se výtvarně držela více při zemi a mytologické prvky mísila s odkazy na události z reálných japonských dějin.

Datum vydání zatím specifikováno nebylo, nicméně hráči byli ujištěni, že se hra od prvního dne objeví v nabídce Game Passu.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.