lies of p - úvod

Lies of P – nový alfa trailer

9. 11. 2021
Zdroj náhledu: Round8 Studio

U Lies of P od Round8 Studio a Neowiz se nabízí srovnání s temnými fantasy od FromSoftware, a proto si vysloužilo označení typu souls-like. Atmosférická, fantastická interpretace „známého příběhu o Pinocchiovi“ vskutku sklidila mnoho otázek o tom, jaký příběh to bude.

Pokud se tato hra skutečně podobná titulům od FromSoftware, mohou se hráči těšit spíše na podtextovou tradici a environmentální vyprávění, než na vysloveně příběhový zážitek. Zdá se, že největší vliv má na ni hra Bloodborne. Místo výrazně viktoriánského gotického Yharnamu z Bloodborne, se Lies of P zasazuje do éry Belle Époque s vhodně tematickým prostředím, estetikou a zbraněmi nalézající se ve městě Krat.

Dnes se sdílela první oficiální upoutávka hry Lies of P. Herní upoutávka se soustředí na rychlý boj s řadou různých zbraní v kombinaci lehkých, těžkých a náporových útoků. Pinocchio má schopnost blokovat příchozí útoky a reagovat, jakmile se příslušný nepřítel ponechán zranitelným po jeho vlastním kombinačním řetězci.

Lies of P, podobně jako Bloodborne, je vysoce stylizované, aby vyhovovalo surrealistickému fantastickému prostředí. Nepřátelé zobrazení v upoutávce před-alfy hry se zdají být biomechanické povahy, ne nepodobné samotné loutce Pinocchia. Tyto domnělé výtvory se pak staví proti hráčovi srovnatelně s bloodborneovými davy lovců.

Větší a bizarněji vypadající nepřátelé se mezitím nahrazují pro mini bossy a bossy, jak je vidět v posledních okamžicích ukázky.

Zdroj: Round8 Studio

Zajímavé je, že herní upoutávka také ukazuje unikátní mechaniku Pinocchiovy mechanické levé ruky. Ta vystřeluje hák, kterými si navíjí nepřátele z protější střechy. Zdá se, že hráči najdou ve hře také nové nástavce na paže à la Sekiro: Shadows Die Twice. Nebo také hák a plamenomet na ruce, který odráží Flamesprayer z Bloodborne.

Zdroj: Round8 Studio

Ačkoli Pinocchiův příběh může být z pohledu mnoha fanoušků zvláštním materiálem pro adaptaci hrou ve stylu Souls, Lies of P přesvědčivě podává své ponuré fantasy dobrodružství s touto přehlídkou akčních bojů a skvělých prostředí. Pokud fanoušci FromSoftware zbožňují Bloodborne. Jistě chtějí sledovat i její vývoj, dokud hra za pár let nevyjde.

Vydání hry se aktuálně naplánoválo na rok 2023 pro PC, PS5 a Xbox Series X.

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.