Stoneshard – Systém drbů a artefakty

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Stoneshard se řadí mezi zajímavé a ambiciózní projekty herního světa. Jedná se o povedenou kombinaci roguelike RPG, tahových soubojů a survival prvků v otevřeném světě. Hra je elegantně zasazena do alternativního středověku a vytváří bujnou atmosféru a osobité kouzlo.

Hra je zatím stále v předběžném přístupu a vývojáři na ní usilovně pracují. Dnes se s námi podělili o novinku, a to systém pověstí a artefakty.

Stoneshard casstle

Zdroj: Ink Stains Games

„Dobrý den všem!

Město zlata je téměř tady! Před jeho vydáním 18. listopadu plánujeme zveřejnit ještě jeden devlog se shrnutím nejdůležitějších změn a doplňků aktualizace. Dnes bychom vás však rádi informovali o dvou dosud neoznámených systémech.

Systém drbů

Drby jsou úzce spjaty s novou globální mapou. Jak si možná vzpomínáte z devlogu k tomu určeného, globální mapa bude zpočátku ukrytá ve válečné mlze, kterou musíte prozkoumáváním světa vyčistit – odhalit.

Stejný princip platí i pro body zájmu, jejichž poloha bude skrytá, dokud na ně sami nenarazíte nebo se o nich nedozvíte z drbů.

Drby jsou útržky nejnovějších zpráv, zvěstí a dalších zajímavých informací, většinou přehnaných a někdy vůbec neodpovídajících skutečnosti. Tato mechanika je ve hře již částečně přítomna: s většinou NPC si lze povídat a dozvědět se jejich názory na nedávné události, ačkoli tato funkce nemá v současné době žádné herní využití.

Po aktualizaci CoG vám rozhovory s některými postavami skutečně poskytnou cenné informace, které vám obvykle naznačí blízké body zájmu, jež se následně vyznačí na globální mapě. K různým typům bodů zájmu se budou vázat vlastní zvěsti: budete se moci dozvědět o blízkých táborech, lovištích, doupatech příšer, jedinečných lokacích, vzdálených kobkách atd.

Mějte na paměti, že někdy budou NPC za cenné zvěsti požadovat platbu, takže si při lovení informací nezapomeňte vzít měšec zlaťáků. Pokud se při prvním pokusu nic užitečného nedozvíte, nenechte se odradit – za několik dní to budete moci zkusit znovu.

Promluvme si o artefaktech, novém typu kořisti se speciálními vlastnostmi. Artefakty jsou mocné památky z nedávné i dávné minulosti, některé z nich dokonce pocházejí z antiky. Obvykle jsou obdařeny mystickými vlastnostmi a mohou vaší postavě přinést velký užitek, pokud jste ochotni obětovat místo v inventáři a nosit je s sebou.

Artefakty fungují jako unikátní předměty: každý z nich lze získat pouze jednou za jedno hraní. Najdete je ve vzdálených dungeonech – nebezpečných lokacích nacházejících se daleko od osad. Tyto vzdálené kobky nemají přiřazené smlouvy, takže je budete muset najít buď na vlastní pěst, nebo se spolehnout na pověsti.“ – Ink Stains Games

Kompletní informace z devlogu o nadcházející aktualizaci naleznete zde.

Získá Stoneshard zpět svou komunitu?

Hra se v poslední době potýká se strmým pádem uživatelských hodnocení na Steamu. Důvod přitom většina uživatelů uvádí prakticky shodný. Slabá frekvence aktualizací, absence steamových achievementů, které však byly již několikrát oznámeny, a celkový dlouhý vývoj hry. To by se mělo změnit s příchodem ohlášené aktualizace 18. listopadu.

Nezbývá než doufat, že hra bude brzy hotova a komunita se opět vrátí k původnímu kladnému hodnocení.

Hru můžete sledovat zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn