LISA The Painful – titul

LISA: The Painful se dočká své definitivní edice

7. 6. 2023
 

LISA: The Painful od jednočlenného studia Dingaling Productions (tedy vývojáře Austina Jorgensena) je 2D RPG, jež nám roku 2014 přineslo nemilosrdný herní zážitek a velice svérázné postapokalyptické prostředí.
V LISA: The Painful došlo ke katastrofické události známé jako Bílý záblesk, která přes noc ze světa odstranila všechny ženy. Zbylá mužská společnost se sice nějak naučila přežít pod právem silnějšího, jenže kvůli všudypřítomnému fatalismu, mutagenní droze Joy a vyhlídce na pomalé vymírání to s budoucností nevypadá příliš růžově. Když hlavní hrdina hry, závislák Brad, jednoho dne najde dítě, a navíc holčičku, zkusí ji potají vychovat a od základu změnit svůj život, aby pro ni byl ten nejlepší adoptivní otec. A když mu ji pak jednoho dne unesou banditi, vydává se na cestu za její záchranou, která může mít pro zbytek lidstva osudné následky…
Jde vlastně o divnější variaci The Last of Us – jen se místo léku na nákazu řeší znovuzalidnění země, mutace pocházejí z drog, ne z hub, a vše je prošpikováno hromadou černého humoru i homosexuálního (pod)textu. DLC LISA: The Joyful, které vyšlo v roce 2015, pokračuje příběhem Bradovy osvojené dcery a její dost možná nesmyslné pomsty, čímž se paralela ještě posiluje.
Nyní se hry ujalo studio Serenity Forge, aby ve formě updatu přineslo zdarma její definitivní edici.

Další výprava do pustiny Olathe

Serenity Forge se kromě vlastní videoherní tvorby věnuje i vydávání cizích titulů, v poslední době stojí například za Doki Doki Literature Club Plus! nebo fyzickou verzí obou dílů Coffee Talku.
Jeho oznámení slibuje HD grafiku (ať už to u pixelované hry vytvořené v RPG Makeru znamená cokoliv), přehrávač hudby, speciální obtížnost určenou hráčům, kteří chtějí pouze objevovat příběh, a bonusový obsah ozvláštňující dějovou linii. Jak název napovídá, mělo by se jednat o ten nejlepší způsob, jak zažít obě hry – a to i pro ty, kteří s nimi zatím neměli tu čest.
Kromě informace o plánovaném rozšíření přikládá Serenity Forge ještě odkaz na svůj e-shop, kde se dá najít položka LISA: Pain & Joy. Pod tímto názvem se skrývají výbrané skladby z obou soundtracků na dvou vinylových deskách spolu s kódem pro odemknutí jejich digitální verze. Zatím však probíhají pouze předobjednávky a první kusy by měly vyrazit do světa začátkem roku 2024.

Vydání updatu – pro PC i konzole – je naplánováno na 18. července, celé oznámení naleznete zde.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.