Lust Tavern – první fotka

Love Tavern – posmrtný ráj

18. 8. 2021
 

Love Tavern je hra s lehce erotickým nádechem založená na podobných herních mechanismech jako Fallout Shelter. Tento titul vyvíjí vývojářské studio Secret Labo, které můžete znát z předchozích her jako Love n Dream: Virtual Happiness, Love n Dream nebo Love Rhythm. Hra je ve fázi předběžného přístupu.

Smrt, pro kterou stojí za to zemřít

Vžijete se do role mladého rusovlasého mladíka, který je na všechny určitě velmi milý a pomáhá každé staré paní přes přechod pro chodce nebo s těžkými taškami a podobně – i když to tak nemusí být. Ve finále je úplně jedno, za jakou postavu hrajete, protože příběh není žádný. Dozvíte se pouze, jak vypadá, jak se jmenuje a že opouští obchod. 

Zmíněný obchod je důležitou součástí této hry, protože kdyby se mladík nerozhodl vstoupit do obchodu, nepřejel by ho pak náklaďák, bez něhož by nezemřel, a bez jeho smrti by ho bohyně Naomi neoživila ve svém světě fantazie, a tak by tato hra neexistovala. Děkujeme tedy za nákladní auto.

Love Tavern neobsahuje žádný skutečný příběh. Začíná to tím, že se po smrti vrátíte zpět do života a pomáháte bohyni Naomi vést její krčmu. To je v podstatě vše, co se během několika minut dozvíte. Pravdou ale je, že tento titul ani nepotřebuje příběh, protože se v něm dějí úplně jiné věci.

Stavět, stavět a zase stavět?

Jak bylo zmíněno v úvodu, titul je inspirován hrami jako Fallout Shelter a Mad Tower Tycoon. Poté, co vám bohyně Naomi vysvětlí, že vás přivedla zpět k životu, abyste vedli její super krčmu, začne vám vysvětlovat mechanismy hry. Nečekejte nic složitého, protože zde jednoduše stavíte místnost po místnosti. Čím více pokojů máte, tím větší je hostinec a vy vyděláváte cenné peníze.

Musíte vybudovat provozní centrum, jídelnu, masážní místnosti, sauny, obchod pro dívky, čekárnu nebo úklidovou místnost a tak dále. V této fázi hry můžete postavit celkem třináct místností, což opravdu není mnoho, a bohužel je všechny postavíte za několik desítek minut.

Jakmile odemknete všechny místnosti, hra ztratí smysl, protože vám nezbývá nic jiného než sbírat peníze, vařit nebo vyprávět příběhy o svých zaměstnankyních.

Příběhy vašich žen

Váš hostinec provozují dívky různých ras, proto zde naleznete elfky, démonky, andělské krásky i sukuby. Samozřejmě najdete i lidské služebné, ale ty jsou spíše ošizeny. Výše zmíněné dívky totiž mají své vlastní příběhy, takže si s nimi můžete vytvořit jakési pouto, ale moc to nefunguje. Lidské služebné nemají nic z toho, alespoň prozatím.

Příběhy jsou bohužel nudnou klikačkou se zabudovanými minihrami ve stylu Candy Crush. Nejsmutnější na tom je, že tato minihra je zatím to nejzábavnější, co Love Tavern nabízí. Všechny nelidské slečny mají celkem pět kapitol vlastního příběhu, ale po jejich dokončení nic nečekejte. Přesněji řečeno, když splníte úkoly, obdržíte pouze fotografii do alba, o kterém si povíme později.

Je tu další minihra

Kromě parodie na Candy Crush existuje ještě jedna minihra (a teď se omlouvám všem ženám) v kuchyni. Aby byli návštěvníci spokojeni a dostávali jste od nich tučné peníze, musíte jim připravit určité pokrmy, na které mají chuť.

Nejprve si tedy musíte zajistit určité zdroje. Ty získáváte prostřednictvím „centra úkolů“, odkud posíláte vaše pracovníky na nebezpečné mise. Zde získáte buď ingredience na vaření, peníze nebo zkušenostní body.

Jakmile máte všechny potřebné potraviny, můžete začít s vařením. Minihra funguje tak, že se objeví tzv. kuchyňský metr, ve kterém se ukazatel pohybuje děsivě rychle ze strany na stranu. Jakmile je ukazatel na žluté barvě, musíte rychle stisknout tlačítko myši a je to.

Středisko úkolů

Středisko úkolů slouží k získání výše uvedených zdrojů, peněz nebo bodů dovedností. Někdy však máte také štěstí a získáte předmět, který nějakým způsobem zlepšuje profesi dámy. Chcete-li toto centrum použít, musíte si nejprve najmout bojovnici se symbolem malého meče v dívčím obchodě.

Čím více rostete a čím náročnější jsou vaši zákazníci, tím náročnější mise můžete svým slečnám zadávat. Nejtěžší mise vyžadovala dívku čtvrté úrovně, ale za pět hodin jsem žádnou nenašel. Mise, na které je posíláte, mají také časovač, který ukazuje, za jak dlouho se vrátí s vaším drahocenným zbožím.

Mám všechny pokoje. Co bude následovat?

Bohužel nic. Jakmile odemknete všechny místnosti, titul skutečně ztrácí směr a vy už jen sbíráte peníze na budoucí místnosti nebo dívky. Ale je tu jedna věc, která může Love Tavern alespoň trochu zpříjemnit. Mluvím o DLC 18+, které je ke stažení zdarma, ale i to vám vystačí jen na chvíli… možná.

Co bude toto DLC vlastně dělat? Určité dívky můžete například svléknout a pohled na některé z nich je docela přitažlivý. Když jsme se bavili o příbězích vašich zaměstnankyň, zmínil jsem se o fotoalbu, kde po dokončení dostanete fotografii. Pokud máte DLC, získáte těchto fotografií mnohem více a můžete se podívat například na orální sex nebo jiné sexuální polohy. Pokud vám fotografie nestačí, můžete se podívat na plně dabované sexuální filmečky.

Love Tavern je poměrně obtížné hodnotit, vzhledem k tomu, že je stále ve fázi předběžného přístupu. Je však také pravda, že jiné hry, které jsme pro vás recenzovali a které byly ve fázi předběžného přístupu, měly obsahu mnohem více. Hru můžete dohrát za méně než dvě hodiny, stačí získat všechny místnosti a pak už jen zbytečně posílat ženy na mise, sbírat peníze a neustále oprašovat prázdné místnosti. Podle mého názoru měli vývojáři s vydáním hry počkat trochu déle a nejprve do ní vložit mnohem více obsahu.

Klady
 • grafický design
 • minihry
 • bezplatné DLC
Zápory
 • hru můžete dohrát za méně než dvě hodiny
 • nudné příběhy slečen
 • minihry jsou zábavnější než samotný titul
Platforma PC
 • Datum vydání 03.07.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.