Metro Exodus - Arťom

Metro: máme očekávat nový díl v roce 2024?

17. 2. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Metro je populární postapokalyptická série založená na knižním bestselleru Metro 2033 od ruského autora Dmitrije Gluchovského. Pod stejnojmenným názvem byly dosud vydány pouze tři knihy a tři videohry, takže se jedná o jakousi svatou trojici. Podle zprávy nedávno zveřejněné na internetu by se ovšem mohl objevit nový díl dříve, než se očekávalo.

Čtvrté metro?

Informace o tom, že se pracuje na nové hře ze série Metro, není žádná novinka, jelikož studio 4A Games, které za tímto skvostem stojí, potvrdilo existenci projektu již v roce 2020. Společnost 4A Games ale od té doby neprozradila žádné další informace, kromě toho, že půjde o multiplayerovou záležitost: respektive, že nový titul bude obsahovat kampaň pro jednoho hráče, protože právě na ní je série založena, navíc ale přibude nový režim, ve kterém si budete moci zahrát s přáteli nebo dalšími lidmi.

Nejnovější informace o novém Metru pochází od španělského YouTubera jménem eXtas1s, který o tomto projektu na svém twitterovém účtu napsal: „podle zdrojů Insider Gaming je pokračování Metro Exodus plně hratelné. Tato informace poukazuje na předběžné datum vydání v roce 2024.“ Pokud se jedná o pravdivost těchto informací, mnozí předpokládají, že by se mohlo jednat o reálnou domněnku, neboť stejný zdroj již dříve informoval o tom, že do služby Xbox Game Pass bude přidáno další RPG od společnosti Atlus. Několik týdnů před oficiálním oznámením společnosti Bethesda také tento zdroj odhalil správné datum vydání kooperativní střílečky Redfall.

Zdroj: steampowered.com

Informace může být sice pravdivá, ale je třeba poznamenat, že se také může jednat pouze o spekulaci, protože studio ani vydavatel tuto zprávu nepotvrdili. Osobně bych pokračování rád uvítal, nemyslím si ovšem, že se ho dočkáme už v příštím roce. Aktuálně by mě nejvíce zajímal děj hry a to, zda se budeme moci znovu vžít do role Artyoma nebo některého z bývalých členů jeho týmu. Případně zda se setkáme s novou postavou, se kterou budeme moci prožít zcela jiné dobrodružství. Zároveň si zatím nedokážu úplně představit, jak bude vypadat režim pro více hráčů.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.