Xbox Showcase – úvodka 2023

Microsoft by mohl pracovat na konzoli Xbox Series X Digital Edition

7. 8. 2023
Zdroj náhledu: Microsoft

Nová konzole Xbox Series X Digital Edition by mohla vyjít v roce 2025 jako přímá konkurence pro Playstation 5 Digital Edition, který neobsahuje diskovou mechaniku.

Zvěsti o nové verzi konzole naznačil v epizodě The Xbox Era Podcast prominentní autor Xboxu Shpeshal Nick, který potvrdil, že Microsoft zvažuje vydání tzv. digitální edice konzole Xbox Series X. Tato edice by po vzoru Playstation 5 neměla diskovou mechaniku a hry by bylo skrze konzoli možné distribuovat jen prostřednictvím digitálního obchodu Microsoftu. Nová verze by mohla na trh přijít v roce 2025.

Microsoft má ve svém portfoliu zatím jenom konzoli Xbox Series S, která umožňuje pouze digitální distribuci her, avšak oproti konkurenci má také značně osekaný výkon. Vydáním Xbox Series X Digital Edition by Microsoft přímo konkuroval Playstationu a mohl přinést výkonnější konzoli v menší velikosti a s nižší cenou, stejně jako tomu je u Sony.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.