Monster Hunter Wilds – logo

Monster Hunter se rozšiřuje o další hru

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: Capcom

Monster Hunter: World je akční RPG vyvinuté a publikované společností Capcom. Hráči v tomto titulu přebírají roli lovců, kteří se vydávají na různé nebezpečné mise, během nichž loví obří nestvůry a monstrózní příšery. Hra je známá především pro svůj otevřený svět, bohatý herní systém a možnost kooperativního hraní s dalšími uživateli. Monster Hunter: World získal za dobu své existence mnoho ocenění, například za nejlepší kooperaci i nejočekávanější gamesu, a dvakrát byl nominován na hru roku za léta 2018–19. To, že se stále jedná o populární akci, dokazují čísla na SteamDB, která se pohybují v řádu stovek tisíc hráčů.

Díky popularitě mezi hráči se o čtyři roky později objevil nový díl s podtitulem Rise, který se stejně jako předešlý projekt může těšit ze svého úspěchu, což se bohužel nedá říct o adaptaci na velké plátno. Film se objevil v roce 2020 a hlavní roli si v něm střihla Milla Jovovich, kterou lze znát z kinematografické verze série Resident Evil či Pátý element. Po jejím boku se objevili thajský herec Tony Jaa (Ong-bak, The Protector) a Ron Perlman (Hellboy, American Dad!, Alien Resurrection, Blade II). Filmová adaptace byla kritizována za nedostatečnou věrnost hře, nedostatek vývoje postav a slabý scénář. Někteří kritici také vytýkali nedostatek vizuálních efektů a příliš akční záběry, což je do jisté míry pravda.

Fanoušci série však mohou oslavovat, neboť během slavnostního galavečera The Game Awards 2023 byla představena plnohodnotná hra z tohoto univerza. Společnost Capcom odhalila trailer Monster Hunter Wilds, který se odehrává v jakési poušti a kolem hrdiny běhají různá krunýřovitá monstra, zatímco on utíká před velkými bytostmi, které pohltí písečná bouře. Druhá polovina videa potom zobrazuje akční sekvence, kde všude létají blesky a postava skáče z jedné skály na druhou nebo plachtí vzduchem. Celkově to vypadá, že půjde o pořádnou akci, u níž se těším, až si ji budu moci vyzkoušet se svými přáteli. Má to však jeden háček, na úplném závěru Capcom totiž zveřejnil i datum vydání, jež se má uskutečnit až v roce 2025.

Prozatím nejsou známy žádné podrobnosti, pouze to, že titul vyjde na PC (Steam), PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Na první pořádné detaily si budeme muset počkat pravděpodobně na další The Game Awards příštího roku. Kdo ví, třeba se ale společnost smiluje a bude informace odhalovat postupně od začátku roku 2024.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.