Legacy of Hogwarts – získali jsme hůlku

Na českém internetu řádí překlad Hogwarts Legacy

16. 2. 2023
 

Kromě světové kontroverze, která celé vydání hry Hogwarts Legacy provází, je tu ještě jedna, výjimečná pro Českou republiku, a týká se češtiny. S jejím vývojem, jak už je pomalu tradicí, začala skupina Lokalizace.net. Ta není ale jedinou. Magazín Pařanský ráj už oznámil kompletní češtinu, bohužel vytvořenou strojově. Autor si nepřeje být jmenován, ale údajně takto překládá hry pravidelně. Jeho překladem je i Red Dead Redemption 2, který ale v určitou chvíli ve hře začal být zpoplatněný.

K Hogwarts Legacy vznikl strojový překlad přes DeepL, což je sice strojový překlad, a ne moc kvalitní, přesto je kvalitnější než kupříkladu klasický Google překladač. Výsledek je tak nedokonalý, ale svým způsobem se dá považovat za funkční. Nejvíce narazíte u kouzelnických formulí a názvů částí Bradavic. Stáhnout se dá jen přes příkaz do chatu při živých vysíláních Pařanského ráje. Osobně ho nedoporučuji, ale rozumím, že hráči hladoví po češtině se i se strojovou translací smíří.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.