Guardians of the Galaxy vol. 3

Super Bowl přinesl pár zajímavých trailerů, především akčních

14. 2. 2023
Zdroj náhledu: Disney

Jako každý rok, americký Super Bowl přinesl hned několik trailerů na nejočekávanější filmy probíhajícího roku. Ten letošní nebyl výjimkou, ale neobjevilo se skoro nic zásadního, o čem bychom už nevěděli nebo by nás mělo překvapit. Rozhodně je však největším tahákem první pořádný a skutečně dechberoucí trailer na film Flash. Trailery k novinkám vám nasdílíme přes český youtubový kanál TotalFilm, jenž je má i s českými titulky, abyste o nic případně nepřišli.

Creed III

Nezávislé pokračování legendární série s Rockym Balboou, jehož otěže přebral Adonis Creed s tváří Michaela B. Jordana, už je tu s námi nějaký ten pátek. Ostatně jsme v této sérii mohli vidět i samotného Sylvestra Stalloneho ve své asi nejznámější roli. V nejnovějším díle se proti sobě postaví dva kamarádi z dětství, jež rozdělilo vězení. Mimochodem, oba hlavní aktéři, tedy jak Michael B. Jordan, tak Jonathan Majors, jsou i tvářemi Marvelu, kde oba ztvárňují role záporáků. Klidně si to tak představte jako duel Kanga a Killmongera.

65

Adam Driver se jako pilot Mills dostává na planetu Zemi, jen s tím rozdílem, že je 65 milionů let před naším letopočtem. Kromě toho, že s ním mezi dinosaury skončí ještě Ariana Greenblatt jako Koa, jej čeká nepříjemný boj o přežití. Ostatně, kdo by se chtěl utkat s prehistorickými tvory, již jsou skoro nezničitelní.

Vřískot 6

Čtyři přeživší Ghostfaceova vraždění se z městečka Woodsboro přestěhují do New Yorku. Dává to i smysl, protože v několikamilionové metropoli, jež je spíš betonovou džunglí než městem, přece nemohou narazit na šílence s maskou. Bohužel se spletou, on si je stejně najde. Vypadá to, že oživení série Vřískot se více než podaří.

Strážci Galaxie: Volume 3

James Gunn je sice novým šéfem DC filmů, ale s Marvelem měl jednu rozjednanou dohodu, kterou se rozhodl dotáhnout do konce. Uzavře příběh Strážců Galaxie, které nyní po smrti Gamory v Avengers bude nejspíš sžírat i menší nesourodost (i když je zpět jiná verze Gamory). Navíc se záporákem stane Adam Warlock a nebudeme si nic nalhávat, to je bytost, která by 1 vs. 1 dokázala porazit snad i samotného Thanose. Ve filmu ale zvoní velký umíráček a čeká nás nejspíš derniéra více než jednoho hrdiny.

Indiana Jones a nástroj osudu

Sice by mě nikdy nenapadlo, že se Harrison Ford ve svých už osmdesáti letech ještě jednou vrátí do své ikonické role archeologa s bičem, Indiana Jonese, ale je to tu. Film s dovětkem Nástroj osudu je už další změna do českého překladu, kde se původně hovořilo o Disku a následně o Volání. Hlavním záporákem budou samozřejmě nacisté a jejich hlavní tváří herec Mads Mikkelsen. Jak se podaří zachránit svět tentokrát? Znovuzhlédnutím Království křišťálové lebky to totiž určitě nebude.

Rychle a zběsile 10

Kdo je nejlepší? RODINA! Kdo zachrání svět? RODINA! Kdo zvítězí příště? RODINA! Slovo, jímž se v sérii Rychle a zběsile plýtvá tak často, že mám někdy i pochybnosti o jeho významu, uslyšíme už v desátém filmu této série. Celá parta kolem Vina Diesela je zpět, a to s novým záporákem, kterým bude nyní Jason Momoa, jenž si očividně dle traileru svou roli více než užívá. Trailer působí opět šíleně akčně, ale láká i na možný návrat dnes už zesnulého herce Paula Walkera. Jak tohle může dopadnout?

Air

Jednoslabičné slovo, které ale vystihuje jeden z nejznámějších druhů bot na světě. Životopisný příběh o vzniku legendárních Air (než se z nich staly Air Jordan), bez nichž by Nike byl možná i zapomenutou značkou, ukazuje silné tandemové duo Bena Afflecka a Matta Damona. Ti divákům přinesou příběh Sonnyho Vaccara, manažera a obchodníka, jenž stojí za vznikem jednoho z nejznámějších druhů obuvi.

Super Mario Bros. ve filmu

V roli Maria sice neuvidíme Pedra Pascala, nicméně animovaná adaptace klasické kultovní videohry je připravena zazářit hraním na nostalgickou vlnu osmdesátých let. Kromě Maria vidíme i Luigiho a bratři pracují jako ti nejlepší instalatéři na světě. Samozřejmě se to však zvrtne a čeká je podle traileru i milé shledání s Donkey Kongem. Mě zajímá jediné, kde je sakra ta princezna?

Transformers: Probuzení monster

Už sedmý celovečerák (počítáme i film Bumblebee) o slavných Autobotech zkouší svůj restart bez krále výbuchů Michaela Baye. Čeká nás návrat do let minulých, design Transformerů vypadá jako z devadesátých let, a tedy i původních kreslených seriálů. V traileru ale vlastně nevidíme nic pořádného a já začínám mít pocit, že je to pro značku spíše krok zpět než kupředu.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

Adaptace legendární deskové hry má vypadat jako klasická hravá fantasy. V příběhu se představí potulný zpěvák Edgin s tváří Chrise Pinea, jenž se svou bandou zlodějíčků spadne do velkého problému. Vypadá to na jednoduchou zápletku, ale jak to asi může dopadnout, když se do událostí přimíchají mocní čarodějové, nesourodí hrdinové a rozhádaní šlechtici? Nejspíš klasická fantasy, jen se značkou Dungeons & Dragons, ale uvidíme, přejme úspěch, protože takové filmy jsou třeba.

Flash

Nenáviděné dítě Ezra Miller se představí opět v roli nejrychlejšího člověka na světě, Flashe. Neuvidíme ale jen jednoho rychlíka, ale hned několik jeho verzí, protože to, co Barry Allen umí nejlépe, je samozřejmě způsobovat časové paradoxy. Naštěstí kromě Bena Afflecka mu to snad připomene i Michael Keaton vracející se do role Batmana. Uvidíme také první zobrazení slavné Supergirl a návrat Kapitána Zoda. Trailer vypadá nabušeně, tak doufejme, že se Ezra Miller a jeho Flash stanou skutečně záchranou pro DC filmy, protože Black Adam to nezvládl.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.