pubg - náhledovka

Na prodejce cheatů do PUBG spadla klec, vydělal 77 milionů dolarů.

3. 6. 2021
Zdroj náhledu: press.pubg.com

Neexistuje snad žádná hra pro více hráčů, která by nezažila útoky hackerů a cheatů. Sehnat v dnešní době nějaké ty nelegální pomocníky do hry není vůbec složitý úkol a k valnému úspěchu stačí většinou jen pár minut na Google. Z těchto výtvorů se také čím dál více stává věc, na které lze vydělat nemalé peníze, jelikož mnoho lidí je ochotno si za cheaty do hry zaplatit.Své o tom ví i fenomenální hra PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), která zažila nebývalý úspěch, a to především na čínském trhu. Fenomenální úspěch sebou přitáhl také nespočet podvodníků, tedy i mnoho prodejců, kteří hacky vytváří a následně prodávají. Největší z nich pod názvem Cheat Ninja byl uzavřen letos v lednu. Čínským úřadům se však až nyní podařilo vypátrat i identitu hlavního organizátora a vývojáře, ten ale stále policii uniká.

Vyšetřování největšího prodejce cheatů pro hru PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) probíhá již od počátku roku 2020. V lednu letošního pak roku byla zatčena většina klíčových osob, které se na rozsáhlém podvodu podíleli, kromě hlavního organizátora, který si vysloužil přezdívku Catfish.Rozsah operace Cheat Ninja byl odhalen v dubnu, kdy policie vznesla obvinění a tvrdila, že si vývojáři cheatů přišli celkem na 77 milionů dolarů (dřívější spekulace hovořily o 46 milionech dolarů). Každý předplatitel platil mezi 10 až 15 dolary měsíčně a je odhadováno, že cheaty od skupiny Cheat Ninja si kupovalo několik tisíc lidí denně.

Zdroj: PCGamer.com

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.