Neva – skok

Neva bude nová hra od tvůrců Gris

25. 5. 2023
Zdroj náhledu: Nomada Studio

Jste-li milovníky menších nezávislých projektů, určitě znáte titul Gris, který v sobě skloubí dojemný příběh s úchvatným uměleckým zpracováním. Vývojáři tohoto klenotu z Nomada Studio na včerejším State of Play Showcase odhalili nový projekt, kterému aktuálně věnují veškeré úsilí. Hra s názvem Neva bude po vzoru Gris obsahovat stejných kvalit, ale hráčům přinese zase o trochu jinačí herní zážitek s melancholickými podtóny. První ukázka je sice animovaný trailer bez jediného záběru na gameplay, to však nijak nezabránilo v řadách herní komunity vyvolat kladné ohlasy. Zdá se, že hlavní hrdinkou je mladá dívka, která společně bok po boku majestátních bílých vlků s parohy bojuje proti přicházejícímu zlu sužujícímu nádherný svět.

Neva má ztvárňovat pouto, které máme se svými dětmi a blízkými. I když je nadevše milujeme, někdy s nimi zažíváme komplikované situace. Jak jsme mohli vidět v traileru, dospělý vlk zemře a dívka zůstane sama s jeho mládětem. Vývojáři se snažili vytvořit vztah, při němž vlk zprvu potřebuje ochranu a vzdělání, před prahem dospělosti zpochybní autoritu svou vzpurnou povahou, a nakonec se stane zodpovědným jedincem řídícím si svůj vlastní život. Přesně to je úlohou rodičů a hráči tento proces zažijí společně s vlčím mládětem. Tuto už tak náročnou emocionální cestu bude komplikovat rychle umírající svět odkazující na skutečné problémy týkající se životního prostředí. Na vše si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat, Neva vyjde až v roce 2024.

Zdroj: blog.playstation.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.