Mario Kart Tour intro

Nintendo by díky Googlu mohlo přinést Mario Kart na PC

7. 7. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Nový datamine (analýza rozsáhlé databáze za účelem získání nových informací, pozn. red.) naznačuje, že Mario Kart Tour se chystá na PC spolu s novou podstatnou aktualizací, která zahrnuje propojení s Mario Kart 8 Deluxe.

Zdá se, že Nintendo možná přinese zmíněný titul na PC, nebo alespoň jednu jeho verzi. Komunitní discord Mario Kart Tour se prohrabal nejnovější aktualizací, kterou zachytil uživatel ResetEra MondoMega, a našel sadu řetězců, které zřejmě ukazují na port této hry na PC. Patří mezi ně rozpoznávání vstupů myší spolu se sadou emulačních řetězců, ale pravděpodobně nelze v dohledné době očekávat (legitimní) podoby her Nintenda hratelné na PC. Již tento fakt však zadal různým spekulacím a možným teoriím.

Jak upozornil server MondoMega, projekt Google Play Games, který je v současné době v beta fázi, umožňuje uživatelům systému Android emulovat jejich hry na PC, což se zdá být rozumným vysvětlením toho, co zjistili datamineři. Společnost Nintendo v minulosti trvala na tom, že své hry na jiných platformách nevydává, a ústupky mobilnímu hraní dělala jen tehdy, když mohla zážitek navázat na své vlajkové konzolové hry – tedy tohle alespoň vždy tvrdila.

Mario Kart Tour a Fire Emblem Heroes se od svého uvedení na trh v roce 2019, respektive 2017, staly samostatnými subjekty, přičemž zisky Fire Emblem Heroes nedávno překročily podle dostupných informací hranici 1 miliardy dolarů. Zdá se však nepravděpodobné, že by Nintendo s hrou Mario Kart 8 Deluxe, která se každý měsíc běžně umisťuje v žebříčku 25 nejprodávanějších her skupiny NPD, portovalo své hlavní hity na jiné platformy.

Datadisk ale poukázal na některé významné změny plánované v budoucích aktualizacích, včetně nových tratí, antigravitační mechaniky poprvé představené na konzoli, bojového režimu a jakéhosi propojení s Mario Kart 8 Deluxe na Switchi.

Zdroj: pcgamesn.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.