Dawnwalker Origins - Rebel Wolves

Odchozí z CD Projektu po založení Rebel Wolves přichází s temnou fantasy RPG

25. 12. 2023
Zdroj náhledu: Rebel Wolves

Když v roce 2022 Konrad Tomaszkiewicz (game director Zaklínače 3) založil po odchodu z CD Projektu své nové studio Rebel Wolves, přiznám se, že jsem mu nedával moc šancí. A to i přesto, že s ním odešli další známí tvůrci Zaklínače 3, jako hlavní animátorka, umělecký ředitel nebo jeden ze scenáristů, Jakub Szamałek. Určitě se dalo tušit, že nějaký ten počin vyjde – přece jen jsou to tvůrci asi nejlepší hry všech dob (nepřesvědčíte mě o opaku) – ale takové ambice jsem vážně nečekal. 

S novinkami přišel známý leaker Kurakasis, kterého v poslední době vidím snad u každého drbu z videoherního světa. Ostatně u Might and Magic: Fates to byl také on. Nyní je tu s počinem od studia Rebel Wolves, který se má jmenovat Dawnwalker: Origins, a má jít o první díl z celé budoucí ságy. Mimochodem, tato hra má stát na Unreal Enginu 5, což napovídá, že vzniká rovnou jako AAA titul. 

Má se jednat o singleplayerové fantasy RPG v úplně novém světě. Počin má být v údajné alfaverzi, ale ani to Kurakasisovi nestačilo, už pospojoval hromadu informací a snaží se dát dohromady lepší obrázek. Kupříkladu vychází z toho, že název Dawnwalker bude platný, protože Rebel Wolves mají registrované domény dawnwalker.com a dawnwalkeroriginsthegame.com.

Hra má být velká přibližně jako datadisk O víně a krvi. Nebude tedy gigantická, ale má být dostatečně revoluční na to, aby se otřásl celý svět RPG. Jak to vypadá s datem vydání a dalšími informacemi? Podle toho, co jsem vyčetl na Redditu, kde se fanoušci momentálně předhání s drby a řádnými informacemi, to vypadá, že bychom se mohli dočkat vydání někdy kolem roku 2025. To není tak hrozné, když si představíme, že 2024 už klepe na dveře. Internet je skutečně podivuhodné místo, v přiloženém tweetu (nebo xweetu, nevím dnes) se můžete navíc podívat na obrázky, které známý leaker dal dohromady. Já vím jednu věc jistě: středověkých fantasy bojů s monstry není nikdy dost, a pokud bude hra revoluční, o to větší o ni nyní mám zájem. Doufejme, že Rebel Wolves zazáří s Dawnwalkerem a mé pochybnosti, které jsem od začátku tohoto projektu měl, budou tatam.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.