PlanetSide 2

PlanetSide 2 představuje plány pro letošní rok

17. 2. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Masivní multiplayerová střílečka PlanetSide 2 je tu s námi již devět let. Nyní vývojáři zveřejnili plány pro letošní rok v podobě roadmapy. Samotné vydávání novinek je rozděleno na tři období, která potrvají od ledna do dubna, od května do srpna a od září do konce prosince. Přesná data aktualizací budou průběžně doplňována tak, jak se bude blížit jejich vydání. Právě zveřejněnou roadmapou nicméně nekončí veškeré plány, mnohem více aktualizací přibude mimo tento list. Vývojáři se zaměří především na dlouhodobé požadavky komunity a budou vylepšovat herní systémy.

Expedice Oshur – leden až duben

Na konci ledna vyšlo nové rozšíření s názvem Expedition: Oshur. Oshur obsahuje zcela nový kontinent, úplně nové vodní mechaniky, základny a dynamiku herního stylu. Velkou proměnou projde i příslušenství ke zbraním, cílem je rozšířit možnosti jejich úprav napříč všemi typy. Některým zbraním budou upraveny jejich vlastnosti tak, aby je bylo zábavnější používat. V plánu jsou zcela nové granáty a miny, taktéž se objeví více druhů zbraní na černém trhu. Úpravou projdou i zbraně na vozidlech. Ty budou dostupné na tancích v základu a na ostatních vozidlech bude možnost si je odemknout.

Návrat Outfit Wars – květen až srpen

Polovina roku 2022 bude patřit Outfit Wars, které se po roce vrací na scénu a které proběhnou na planetě Nexus. Po zkušenostech z loňské akce budou některé věci upraveny a vylepšeny. Díky nové technologii, kterou vývojáři vyvíjí, bude dostupný formát boje 1v1. Bude také využita mapa z roku 2013, která nikdy nebyla veřejně publikována, a rozšíří se možnosti bojů ve vodě. Ve hře budete moct používat většinu tradičních zbraní i pod vodou a dále by měly být přidány nové zbraně primárně určené pro boj ve vodě. V tomto období bude přidáno i první námořní vozidlo, využitelné hlavně pro kontinent Oshur, který je obklopen vodou.

Očekávanou novinkou je splnění požadavku komunity na nákup dárků. Nyní budou moci hráči nakupovat předměty a následně je darovat svým přátelům, které mají ve friend listu. V neposlední řadě dojde k přepracování systému čet neboli skupin hráčů. Změní se systém vyhledávání čety i schopnosti. Zavedeny budou takzvané „Garrison Squads“, které dají dohromady hráče, již jsou ve stejné oblasti a nemají svoji četu.

War Assets – září až prosinec

Po přidání aktualizací založených na Outfitech (klanech) v roce 2020 tento obsah trochu stagnoval a kromě již zmíněných Outfit Wars nepokračoval v růstu tak, jak si vývojáři přáli. To by se mělo změnit v tomto roce, kdy dojde k rozšíření a vylepšení stávajících výzev. Klany by měly mít možnost vytvářet aliance, které mohou spolupracovat napříč kontinenty. Úpravy se dočká i Bastion, jehož role by se měla rozšířit. Proměnou projdou i hlavní bojové tanky, které by měly obdržet zbraně specifické pro dané impérium.

Zdroj: Rogue Planet Games

V neposlední řadě PlanetSide 2 oslaví tento rok jubilejní 10. výročí. Můžeme se tak jistě těšit na velkolepé oslavy.


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Barešová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.