Postal Redux – Logo

Postal Redux – retro v novém kabátě

18. 1. 2021
 

Postal Redux je remaster původního dílu z roku 1997, za nímž stojí vývojářské studio Running with Scissors. Je dobré zmínit, že původní verze hry byla ve čtrnácti státech zakázaná. Postal Redux bych přirovnal ke hře Hatred, jen bez cutscén a černobílého zpracování. Pokud jste někdy o tomto titulu slyšeli či ho hráli, víte, o co jde. Se svým charakterem “Postal Dudem“ běháte po lokacích a zabíjíte jejich obyvatele. Každá lokace má stanovené množství  populace, které musíte snížit na 90 %, abyste prošli dál.

Brutalita na každém rohu

Váš likvidační tým tvoří MP5, dvouhlavňová brokovnice, plamenomet, revolver, raketomet, automatická brokovnice a napalm. Aby toho nebylo málo,  máte k dispozici  házecí věci jako granáty, časované miny, molotov atd. Do svého vybavení sbíráte munici, výjimkou je vaše základní zbraň MP5, která má neomezené množství nábojů. Pokud vám nejdou akční hry, nemusíte se ničeho obávat.

Tento titul můžete dohrát jen s neustálým držením tlačítka myši “pro střelbu“ a pohybových kláves “W, A, S, D“ – jak jednoduché. Na mapě objevíte  rozmístěné lékárničky, kevlary a bedýnky, ve kterých naleznete munici do vybavení. AI nepřátele nemusíme komentovat, stačí vystřelit a oni se na vás sesypou sami. Občas se stane, že vaše brutální řádění někdo přežije, takže máte dvě možnosti – buď ho necháte vykrvácet nebo jeho utrpení ukončíte popravou. Jestli vám vraždění policistů a nevinných občanů nepřijde špatné tak věřte, že může nastat okamžik, kdy se budete proklínat. Vraždění pávů je hrdelní zločin, vy bestie! Postal Dude bude během řádění používat „vtipné“ hlášky.

Nuda je zakázané slovo

Redux má v rámci kampaně tři režimy  – The Original, Super Delivery a Excess Postage. The Original tvoří hlavní příběh, který obsahuje sedmnáct misí. Super Delivery vám zábavu prodlouží o dalších šest minikampaní. Poslední Excess Postage je spojení obou režimů, který díky tomu naservíruje dvacet tři misí. Záleží tedy jen na vás, jestli se každý režim rozhodnete zdolat postupně, nebo se na to vrhnete jako pravý Postal Dude - pěkně brutálně a po hlavě.

Po dokončení kampaně (doporučujeme až po kampani) si můžete zahrát Rampage režim. Procházíte znovu stejné  lokace s rozdílem, že sbíráte body. Po dokončení levelu jste hodnoceni známkou. Jak jsem zmínil, jedná se o remaster původního dílu, kde se Redux dočkal změny. Byla odstraněna a pozměněna závěrečná mise kvůli jistým kontroverzním situacím, které se ve světě odehrávaly.  V původním Postalu jste skončili na dětském hřišti plném dětí (nebojte se, Dude je nepozabíjel). Přesto byli vývojáři nuceni tento závěr změnit a nahradit jiným.

Bohužel krátká kampaň

A příběh? Jistě můj milý padawane, i příběh hra má. Sice není důležitý, ale má ho. Postal Dude zjistil, že ve městě byla vypuštěna látka, která zatemňuje mysl. Lidé se začali měnit v psychopaty lačnící po násilí. Náš Postal Dude věří, že je jediným, kdo má ve městě ještě zdravé myšlení. Proto vezme svůj kvér a jde ukončit toto šílenství na místní leteckou základnu. Jak příběh dopadne, už musíte zjistit sami...

Redux není po grafické stránce žádný skvost, ale neurazí. Hrajete z ptačí perspektivy, díky čemuž  vidíte skoro celou oblast. Lokace působí omšele a depresivně, což  titulu dodává  zvláštní kouzlo.

Postal Redux je po technické stránce dostačující, zlepšilo se i ovládání hry.  Byl přidán nový obsah, revolver, mise v lunaparku, nový konec a režim Rampage. Pokud vás bavila původní verze hry, Redux vás určitě nezklame. Na střední obtížnost hru dohrajete za necelé dvě hodiny. Někoho však může odradit vyšší cena 9€. Jestli je cena adekvátní, už necháme na vás. Mnoho článků na téma retro hry si můžete přečíst zde.

Platforma PC
  • Datum vydání 14.04.2003
  • Michal Mráz

    Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

    Sledujte nás:

    © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.