Pragmata – dívenka

Pragmata je odložena na neurčito

14. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Capcom Showcase fanouškům přinesl pár novinek a mnozí doufali, že mezi nimi budou i bližší informace o projektu pod jménem Pragmata. Titul se herní komunitě poprvé představil v roce 2020 prostřednictvím traileru, který si dokázal získat patřičnou pozornost. Když se koncem roku 2021 objevilo krátké video, na němž modrooká dívenka drží omluvný vzkaz o nabraném zpoždění titulu, ještě nikdo netušil, že se stejného sdělení dočkáme znovu. Včerejší večer byl pro fanoušky této očekávané sci-fi hry zklamáním, protože místo data vydání přišel další odklad. Pragmata je oficiálně odložena na neurčito, jak naznačuje otazník místo nově stanoveného konkrétního roku.

Jedinou útěchou mohly být nové záběry ze hry. Zatímco dívka píše další omluvný vzkaz, astronaut bojuje s robotickými nepřáteli, kteří nám ještě nikdy předtím nebyli ukázáni. Bylo to takové déjà vu, když se papír snesl na zem a odhalil nečekanou novinu. Hned poté však následoval sestřih herních sekvencí, díky nimž máme alespoň jistotu v tom, že Pragmata skutečně bude akční adventurou z pohledu třetí osoby. Odhaleny byly rovněž zvláštní schopnosti mladé dívky, i když ne v plném rozsahu. Konec traileru je věnován zprávě, že Capcom jen s těžkým srdcem odkládá vydání Pragmaty. Práce však i nadále pokračují a vývojářský tým se usilovně snaží o to, aby hráči dostali co nejlepší hru.

Pragmata by měla vyjít na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Snad se s námi Capcom brzy podělí o další informace.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.