Animal Crossing New Horizons – logo

Přichází velký update pro ACNH

17. 10. 2021
Zdroj náhledu: Nintendo

Poslední update do Animal Crossing: New Horizons jsme dostali před necelým půlrokem a nic moc velkého to nebylo. Nintendo si však šetřilo esa v rukávu a teď nám je všechna na ACNH Directu předhodili najednou. Věřte, je toho opravdu hodně, od dlouho očekávané kavárny přes značné vylepšení Harvova ostrova až po nové DLC. Update 2.0 a DLC můžeme očekávat 5. 11. 2021.

Kavárna Roost

Kavárnu baristy Brewstera jsme viděli i v předchozích dílech Animal Crossingu a není tajemstvím, že vývojáři rádi vrací typické budovy a postavy z předchozích her a vždy je nějakým způsobem obzvláštní nebo vylepší. Ani Roost není výjimka. Kavárna bude prostá a jednoduchá – odpočiňte si s přáteli nebo vesničany u dobrého šálku kávy.

Návrat Kapp’na a jeho popěvků

Legendární kapitán Kapp’n se svou loďkou se vrací. V New Leafu vám při každé cestě na ostrov jeho rodinky zazpíval jednu ze svých písní a vy jste je buď milovali, nebo nenáviděli. Ať jste měli názor na jeho zpěv jakýkoliv, bude se vracet taky. Zaveze vás na náhodně vygenerovaný ostrov s různou flórou, počasím a ročním obdobím. Naleznete zde věci, které jinde nenajdete, takže posbírejte, co se dá.

Harvův ostrov budete navštěvovat častěji, než si myslíte

Na Harvově ostrově se současně nachází pouze jeho fotostudio, které jste navštívili tak dvakrát za celou dobu hraní. Sloužilo čistě pro focení fotek s přáteli a vesničany z amiibo kartiček a figurek. Od nového updatu ostrov nebude pouze ozvláštnění vašeho gameplaye, ale stane se vaší každodenní záležitostí.

Harv se rozhodl s pomocí jeho kamarádky Harriety, že chce za studiem postavit plazu s obchody, ve kterých se můžeme setkat s postavami z předchozích dílů. Uvidíme zde prodejce bot Kickse, manžele Cyruse a Rees, věštkyni Katrinu, obchodnici s koberci Saharu a mnoho dalších.

Ranní rozcvička

Chybí vám táborové rozcvičky? Žádný problém, od nového rozšíření si budete moct zajít každé ráno udělat hromadnou rozcvičku se všemi obyvateli vašeho města. Vesničany přivoláte skladbou z rádia, které najdete před městskou radnicí. Hra vás donutí vstát ze židle a zažít protahování svalů na vlastní pěst, jako v Just Dance.

Víc customizací, víc!

Kapacita úložného prostoru vašeho domu bude na přání hráčů konečně zvýšena na příjemných 5000 slotů. Nebude to však zadarmo, budete si je muset přikupovat za herní měnu. Zvýší se i maximální počet mostů a sklonů z 8 na 10. Dále bude možnost si změnit vzhled zevnějšku vašeho domu, aby seděl více stylu vašeho ostrova. V poslední řadě přichází nové ploty a možnost je všechny přebarvit.

Animal Crossing New Horizons – grupa

Vaše zahrada plná různých plodů se vám konečně vyplatí

Pěstování ovoce, zeleniny a jiných plodů se vám vyplatilo pouze na prodej a pár craftingů, které je vyžadovaly. Odteď z nich budete moct uvařit různé pokrmy ve vaší kuchyni. Podle záběrů, které nám Nintendo ukázalo, je jich opravdu dost, takže se nemusíte bát, že nějaký banán, mrkev nebo kokos přijdou vniveč. Na rozdíl od samotného plodu, který doplní jednu staminu, vám ji uvařený pokrm dokáže naplnit až na polovinu. Recepty bude možné zakoupit, stejně jako DIY recepty, v automatu.

A na závěr…

Update 2.0 nám přináší spoustu nostalgie a radosti z předchozích titulů. Přidává mnoho nových příjemných možností, rozšiřuje řady věcí, které známe, a upravuje drobnosti, které už dlouho požadujeme. Velká škoda je, že tyto novinky nepřišly i s vydáním hry, ale vývojáři nám vše nemohou samozřejmě předat hned. Na recenzi DLC Happy Home Paradise se můžete těšit v příštím měsíci.


Článek pro Gaming Professors napsal Daniel Červinka.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.