QuestCraft

Mod QuestCraft umožní hrát Minecraft Java edici na Oculus Quest 2

23. 2. 2022
Zdroj náhledu: CADIndie

Her pro virtuální realitu je celá řada. Na Oculu je dokonce možné hrát celosvětový hit Minecraft. Oficiální verze od Microsoftu je ale založena na méně populární verzi Minecraft: Bedrock Edition.

Kostičky na dosah ruky

Nově zveřejněný mod QuestCraft umožní hrát Minecraft v Java edici na virtuálním headsetu Quest 2. Ač se mod zatím nachází v beta verzi, již nyní si jej můžete stáhnout a sami vyzkoušet. Představení QuestCraftu proběhlo v pondělí. Na zveřejněném videu lze vidět plnou podporu pohybu hlavy. Trackování funguje i pro pohyb vašich rukou, nicméně samotná interakce s okolím je možná pouze mačkáním tlačítek na ovladačích. Zcela funkční je inventář, který se zobrazí v okně a je zde možné přesouvat jednotlivé položky.

Zdroj: CADIndie

Jelikož se jedná o mod, ke spuštění QuestCraftu je potřeba vlastnit Minecraft Java edici. Můžete si jej stáhnout na stránkách Github, kde se nachází i popis a pokyny k instalaci. Nalézt jej můžete také na stránkách pro Oculus VR hry SideQuestVR.com. Celý proces instalace je poměrně složitý a vyžaduje další nástroje ke zdárnému spuštění. Taktéž v popisu naleznete seznam modů, které pomohou zlepšit výkon hry. Ten zatím není příliš dobrý a dle slov vývojářů modu za to může špatná optimalizace Minecraftu.

V QuestCraftu lze vidět velkou budoucnost, jelikož počítačová verze Minecraft Java edice je velmi oblíbená mezi hráči a podporuje širokou škálu modů, které na Bedrock edici nefungují. Pokud vlastníte Oculus Quest 2, určitě neváhejte a vyzkoušejte si Java edici Minecraftu ve virtuální realitě.

Zdroj: pcgamer.com


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Barešová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.