Remake XIII se dočká remaku

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

XIII, střílečka, jež se objevila v roce 2003, nebyla žádným hitem, nicméně si dokázala získat věrnou fanouškovskou základnu, takže jakmile Microids v roce 2019 oznámili, že se chystá remake, zavládlo tiché, avšak oprávněné nadšení. Pak přišel remake a byla to, abych použil odborný termín, naprosto neuvěřitelná hovadina. Bylo to tak nešťastné, že Microids a vývojářské studio PlayMagic vydali oficiální omluvu.

„V zájmu dosažení kvalitativních standardů a zajištění co nejlepšího herního zážitku se společnost Microids rozhodla svěřit vývoj XIII Remake francouzskému studiu Tower Five (Lornsword: Winter Chronicle),“ oznámil vydavatel na Steamu. „Na velké aktualizaci jsme usilovně pracovali více než rok. Tato aktualizace bude vydána 13. září. V tento den obdrží majitelé hry bezplatnou aktualizaci a budou si moci hru užít tak, jak je zamýšlena. Vývojářské studio přepracovalo celou hru od výtvarného zpracování až po umělou inteligenci a přidalo řadu technických vylepšení.“

Zdroj: igdb.com

Podle všeho to byl konec, jenomže rok a půl po katastrofálním uvedení na trh to Microids zkouší znovu, a to se zbrusu novým studiem v čele.
Reakce na informaci o remaku jsou většinou pozitivní, ovšem objevují se i pochopitelné výtky. Od poslední aktualizace remaku XIII uplynul již více než rok a majitelé se ptají, zda od něj nebylo upuštěno. Jiní se diví, že když už je aktualizace více než rok v přípravě, nemůže Microids ukázat alespoň několik nových screenshotů.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn