Rings of Power představují skřety a vypadají parádně

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Amazonstudios
Po tom všem, čím se nás Amazon rozhodl ztrestat, jsme se konečně dočkali skutečně pěkných záběrů na skřety, které bychom v seriálu Rings of Power měli vidět. Vypadají naprosto fantasticky a v kuloárech se i šeptá, že bychom se měli dočkat nějakých skřetích samiček. Což je sice opět krávovina, kterou si vymyslel Amazon, ale po nefousatých trpaslicích, Galadriel jako válečnici v první linii, epickém chytání šípů ve vzduchu a oné parodii na hobity se tak dočkáme konečně něčeho, co vypadá fantasticky.
Skřeti totiž vypadají hororově, a nikoliv pohádkově, stejně jako vypadali v trilogii Pána prstenů, nikoliv jako v Hobitovi. To jsou obrovské plusové body, když si vezmete, jak se vlastně skřeti zrodili s pomocí zkažené magie z elfů. A ono určité zlo a bezradno už z toho jde vidět. Ostatně jsme v období, kdy jsou skřeti stále oním „temným zrcadlem“ a určitou parodií na Ilúvatarovy prvorozené elfy.

Zdroj: Amazonstudios

Nesmíme také zapomenout, že i skřeti samotní se dělí na několik plemen. Kromě uruk-hai a skurut-hai, známých především ze třetího věku díky Sarumanově magii, tu máme ještě skřety z Mlžných hor, skřety z Temného Hvozdu, angmarské skřety, klasické modrooké skřety a samozřejmě ty ošklivé z Gundabadu. Knihy se ještě zmiňují o morgulských skřetech a olog-hai.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn