League of Legends – ženská síla

Riot Games pořádá čistě ženský turnaj v League of Legend

8. 11. 2022
Zdroj náhledu: Riot Games

Společnost Riot Games oznámila, že ještě tento měsíc chce uspořádat čistě ženský turnaj ve hře League of Legends s názvem Rising Stars. Tato iniciativa vznikla po vzoru Valorant Game Changers, což je podobný turnaj pro ženské týmy. Není žádným překvapením, že na esportové scéně jsou vidět především hráči mužského pohlaví, i když se spousta žen tomuto odvětví taktéž věnuje. Riot Games chce podpořit profesionální hráčky starší šestnácti let právě skrze turnaj Rising Stars. Ten startuje zahajovací akcí 26. a 27. listopadu 2022 a bude probíhat online. Primárně bude zaměřen na účastníky z regionu severní Evropy (Velká Británie, Irská republika a severské země). Zapojit se do něj však mohou také ženy z dalších evropských regionů a poprat se o šanci vyhrát 3 000 liber.

Registrace budou probíhat skrze režim Challenger Mode do 22. listopadu a bude po vás vyžadovat předložení patřičných dokumentů ověřujících vaše pohlaví a způsobilost. To vše proběhne ve spolupráci s organizací DivE, která úspěšně podporuje genderovou diverzitu v esportu. Tento detail vzbuzuje mezi transgenderovými a nebinárními hráči jisté obavy, ale Riot Games i těm pravděpodobně umožní se turnaje zúčastnit.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.