GTA 6 - náhled

Rockstar zveřejnil první trailer k očekávanému GTA 6

5. 12. 2023
Zdroj náhledu: Rockstar Games

Dlouhých deset let jsme museli čekat na oficiální odhalení dalšího dílu slavné akční série Grand Theft Auto. Může vám to připadat jako krátká doba, ale i neskutečná věčnost. Každopádně poslední díl Grand Theft Auto V vyšel v roce 2013, tehdy ještě na konzole Playstation 3 a Xbox 360. Později, přesně o dva roky později, dorazilo GTA V také na tehdejší novou generaci konzolí Playstation 4, Xbox One a také PC. Dnes se deset let staré ledy prolomily a Rockstar konečně zveřejnil první oficiální trailer na GTA 6. Nejedná se sice o žádnou ukázku z hraní, avšak dává nám to pohled na celkové zasazení a hlavní hrdiny nového dílu.

Grand Theft Auto VI nás po delším čase zavede zpět do Vice City, které je v mnoha ohledech inspirováno prosluněným a plážemi zalitým městem Miami ze státu Florida v USA. Hlavními hrdiny budou Jason a poprvé v historii i ženská protagonistka se jménem Lucia. Příběhem se nový díl opravdu přibližuje slavné lupičské dvojici Bonnie a Clyde, jak se již dříve spekulovalo. Zdali bude možné hrát za obě postavy, není jisté. Počítáme však, že ve stylu předchozího GTA 5 tomu tak nakonec bude. Určitě by to minimálně dávalo smysl. Ukázka dále odhalila, že ve stylu předchozích dílů bude možné navštívit i různé noční podniky, a stěžejním prvkem bude také virtuální sociální síť na styl Instagramu.

Rockstar taktéž odhalil předběžné datum vydání, které je naplánováno na rok 2025. Bohužel, podle tiskové zprávy od Take-Two Interactive se prozatím počítá opět pouze s konzolovými verzemi Playstation 5 a Xbox Series X/S. Otázkou nicméně není, jestli GTA 6 vyjde i na PC, ale kdy. Doufejme, že Rockstar bude tentokrát k fanouškům trošku vstřícnější a nový díl vydá i na počítače v nějakém rozumném časovém horizontu. Osobně bych rád za vydání alespoň v roce 2026, nejlépe však ještě v podobnou dobu jako konzolové verze.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.