Zombicide – Iron Maiden rozšíření

Rozšíření deskovky Zombicide ve spolupráci s Iron Maiden v češtině

4. 7. 2023
Zdroj náhledu: cmon.com

Do herní série deskovek Zombicide přibudou nové balíčky rozšíření s Eddiem – maskotem dnes již legendární heavymetalové skupiny Iron Maiden. Celkem už v angličtině vyšly tři různé balíčky s mixy nových karet a figurek Eddieho v různých podobách, tak jak ho fanoušci znají z různých přebalů alb Iron Maiden. Novinkou je ovšem chystaný překlad do češtiny, díky kterému si rozšíření budeme moci užít i u nás.

Zdroj: cmon.com

Společnost Blackfire sice oznámila chystání české verze, přesné datum však prozatím neupřesnila. Rozšíření budou kompatibilní vždy rovnou s několika hrami Zombicide, na své si tak přijdou majitelé her Zombicide (2nd Edition), Černý mor, Invader, Živí nebo nemrtví, Rising Sun, Ankh: Bohové Egypta, Massive Darkness 2 a Cthulhu: I smrt může zemřít. V rámci prvních dvou balíčků se budeme moct těšit vždy na šest, u třetího setu pouze na dvě nové figurky do hry.

Vzhled ikonického maskota opravdu připomíná zombíka, však taky na přebalu některých alb přímo vylézá z hrobu. Inspirací při tvorbě jeho obličeje byl údajně jeden z kytaristů skupiny, tak snad se o tom dodnes nedozvěděl nebo to bere s humorem, protože jako Eddie vypadá průměrný člověk opravdu až po nějakém tom týdnu na hřbitově.

Mimochodem není to poprvé, kdy se Iron Maiden nebáli se svým maskotem proniknout do herního světa. Například v roce 2015 vytvořili online hratelnou arkádovou hru Speed of Light v rámci propagace svého stejnojmenného siglu, a o čtyři roky později pak Iron Maiden vydali vlastní mobilní RPG Legacy of the Beast.


Novinku pro Gaming Professors napsala Lucie Orálková.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.