Heat - náhled

Rozšíření skvělé závodní hry Heat míří do výroby

12. 11. 2023
Zdroj náhledu: boardgamegeek.com

Jedním z největších celosvětových deskoherních hitů loňského roku byla bezpochyby závodní hra Heat, která u nás vyšla pod křídly vydavatelství Blackfire, a kterou v originále vydalo studio Days of Wonder. O její popularitě svědčí to, že je v současnosti (rok po svém vydání) 56. nejlépe hodnocenou hrou všech dob dle uživatelů serveru BoardGameGeek.com.

V deskové hře Heat se v roli pilota historické formule ocitnete přímo uprostřed vzrušujícího závodu na jednom ze čtyř okruhů. Chytrým hraním karet se snažíte být první, kdo dojede do cíle. Pokud si nebudete dávat pozor v zatáčkách a pojedete příliš zběsile, místo užitečných karet budete mít za chvíli v ruce samé karty přehřátí motoru, které odstraníte pouze jízdou rychlostí srovnatelnou se seniorem vydávajícím se na velký nedělní nákup. Snadno se vám tak rychle profičená zatáčka vymstí, a soupeři vás v pozdější fázi závodu jednoduše předjedou.

Zdroj: Blackfire

Heat je hrou pro 1–6 hráčů od 10 let s herní dobou 30–60 minut. Hru vytvořili Asger Harding Granerud a Daniel Skjold Pedersen, kteří spolupracovali i na hrách jako je „tetrisoidní“ Copenhagen nebo výborné malé dvojkovce 13 Minutes: The Cuban Missile Crisis, 1962. Heat svými herními mechanismy připomíná dítě závodních her Formula D a Flamme Rouge, přičemž autorem druhé zmíněné hry je právě Asger Harding Granerud. Heat je ale svižnější a, díky ilustracím od úžasného Vincenta Dutraita, také krásnější variací na tyto uznávané závodní hry. Navíc má výbornou a jednoduchou automu, tedy umělé hráče, díky kterým je Heat napínavý i v nižším počtu hráčů reálných.

Všem majitelům hry Heat jistě neušlo, že ačkoliv se v základní krabici nachází jen šest aut, na trati je vyznačené místo až pro osm. Není tedy zřejmě žádným překvapením, že autoři hru vyvíjeli s myšlenkou až osmi hráčů a Days of Wonder ji trochu osekali. Důvody si můžeme jen domýšlet, často ale mezi ně patří cena a také skutečnost, že díky následnému vydání rozšíření se hra déle udrží v podvědomí hráčů. Blackfire na svých sociálních sítích potvrdil, že jedno takové rozšíření právě míří do výroby. Dočkat bychom se jej mohli již na jaře. Jeho obsah není zatím znám, název Heavy Rain ale naznačuje, že se v něm dočkáme i vlivu počasí a závod tak bude opět o něco napínavější.

Heat si (prozatím bez rozšíření) můžete vyzkoušet na platformě BoardGameArena, jen musí jeden z vašich spoluhráčů mít prémiový účet.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.