PlayStation 5 – Sony konzole

Sony zřejmě bude vydávat své porty her na PC až za několik let po uvedení na PS

22. 5. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Sony v posledních letech vydala řadu svých her na PC. Ačkoliv většina z nich byla komerčně úspěšná, zdá se, že společnost Sony bude dělat rozdíly mezi vydáváním svých first-party her na PS5 a PC. Podle údajů společnosti Sony byl nejrychleji prodávanou akcí na PC titul Marvel's Spider-Man Remastered. Na PC se dařilo také God of War, stejně jako Horizon Zero Dawn. Za normálních okolností by se dalo očekávat, že Sony těchto úspěchů využije a zkrátí rozestupy mezi budoucími vydáními her pro PS5 a PC. V tomto případě tomu tak však nebude.

Generální ředitel společnosti Sony Jim Ryan to nedávno nadhodil v rozhovoru pro japonský časopis Famitsu.

Chápeme důležitost titulů pro systém PS5. Jak jsem již řekl, v PlayStation Studios se zaměřujeme především na to, aby si lidé užili hraní na nejnovějším systému PS, takže se snažíme zvýšit počet exkluzivních titulů pro PS5 a rozložit načasování vydání na PC. Často máme možnost zeptat se hráčů na jejich názor, a když se jich ptáme na načasování, mnoho z nich je pro to, aby PC verze vycházely několik let po verzi pro PS.

Do jisté míry je to dobře, protože PC verze The Last of Us Part I měla zásadní problémy s hardwarem nižší a střední třídy. Stále však existuje mnoho zajímavých her pro PS4/PS5, které se na PC nedostaly. Demon's Souls, Ratchet and Clank a Ghost of Tsushima jsou tři z nich.

Dále se pan Tadashi Mishirokawa, jenž celý rozhovor vedl, zeptal, jestli mají pravidelnou příležitost vyslechnout si názory fanoušků:

Zdroj: igdb.com

Je to komunita, která by pro nás měla být tím nejdůležitějším. Budeme i nadále naslouchat našim fanouškům a vyvíjet různé tituly z různých úhlů pohledu.“ Pokud je jeho odpověď pravdivá, zajímalo by mě, kde je náš dlouho očekávaný Bloodborne na PC?

V rozhovoru padla i otázka na nadcházející dobrodružství Marvel's Spider-Man 2, které nám pomalu, ale jistě klepe na dveře. „Myslím, že Marvel's Spider-Man 2 bude neuvěřitelně vzrušující premiérou. Marvel's Spider-Man byl totiž základním kamenem uvedení systému PS4 na trh. Na systému PS4 zaznamenal obrovský úspěch a užili si ho miliony lidí. Jeho pokračování, Marvel's Spider-Man 2, je vyvíjeno exkluzivně pro systém PS5, takže vývojáři nedělají žádné kompromisy – soustředí se na maximální využití možností systému PS5, aby vytvořili co nejlepší produkt. Díky tomu si hráči budou moci vychutnat skutečně krásnou grafiku a skvělý zážitek.“

Tagy:

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.