need for speed - náhledovka

Společnost EA ukončila prodej starších dílů Need for Speed

1. 6. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Need for Speed: Carbon, Undercover, Shift, Shift 2: Unleashed a The Run z let 2000 až 2010 byly oficiálně odstraněny z digitálního obchodu Origin. Na Steamu prodej starších dílů prozatím dále pokračuje, ale je pravděpodobné, že i zde dojde k postupnému odstranění.Podle společnosti Electronic Arts nehraje starší díly dostatečný počet hráčů, aby bylo možné tyto hry dále udržovat v obchodě. Dalším důvodem je i zaměření na budoucnost série.

Zdroj: igdb.com

Všechny zmíněné tituly již nemůžete koupit, pokud však některý ze starších dílů Need for Speed vlastníte, bude možné si jej nadále stáhnout a zahrát. K dispozici zatím zůstávají i všechny on-line služby dotčených her, které společnost EA ukončí 31. srpna 2021. Otázkou zůstává, zda půjde aktivovat klíče zakoupené mimo platformu Origin. Kdo by však v budoucnu chtěl některý ze starších dílů zkusit, bude pravděpodobně odkázán jen na bazar v podobě krabicovek či warez.

Některé starší díly si stále můžete koupit na platformě Steam. V současné době tam najdete Need for Speed: Undercover, Shift a Shift 2: Unleashed. Bylo by však dobré nákup uskutečnit co nejdříve.

Zdroj: PCGamer.com

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.