Společnost EA ukončila prodej starších dílů Need for Speed

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Need for Speed: Carbon, Undercover, Shift, Shift 2: Unleashed a The Run z let 2000 až 2010 byly oficiálně odstraněny z digitálního obchodu Origin. Na Steamu prodej starších dílů prozatím dále pokračuje, ale je pravděpodobné, že i zde dojde k postupnému odstranění.
Podle společnosti Electronic Arts nehraje starší díly dostatečný počet hráčů, aby bylo možné tyto hry dále udržovat v obchodě. Dalším důvodem je i zaměření na budoucnost série.
Need for Speed Shift 2

Zdroj: igdb.com

Všechny zmíněné tituly již nemůžete koupit, pokud však některý ze starších dílů Need for Speed vlastníte, bude možné si jej nadále stáhnout a zahrát. K dispozici zatím zůstávají i všechny on-line služby dotčených her, které společnost EA ukončí 31. srpna 2021. Otázkou zůstává, zda půjde aktivovat klíče zakoupené mimo platformu Origin. Kdo by však v budoucnu chtěl některý ze starších dílů zkusit, bude pravděpodobně odkázán jen na bazar v podobě krabicovek či warez.

Některé starší díly si stále můžete koupit na platformě Steam. V současné době tam najdete Need for Speed: Undercover, Shift a Shift 2: Unleashed. Bylo by však dobré nákup uskutečnit co nejdříve.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn