Fortnite battle pass

Společnost Epic zvítězila nad podvodníkem a věnovala peníze dětským nemocnicím

12. 5. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Společnost Epic Games postavila australského podvodníka ve hře Fortnite před Australský federální soud a nakopala mu zadek. Brandon Despotakis, vystupující pod online přezdívkou BlazeFN, prodával cheaty a herní účty dalším hráčům Fortnite. Společnost Epic proti němu podnikla kroky v dubnu 2021.

Soud rozhodl, že Despotakis porušil smlouvu EULA a podmínky služby Fortnite a také autorská práva společnosti Epic. Podle podmínek společnosti Epic je prodej účtů Fortnite zakázán, ať už se jedná o podvodné jednání nebo ne. Despotakis přijal rozhodnutí soudu, v podstatě se přiznal k protiprávnímu jednání a 5. května vydal v rámci vyrovnání následující veřejné prohlášení:

Zdroj: blaze fn

Ahoj všichni, jmenuji se BlazeFN. Donedávna jsem prodával neautorizované cheaty a kompromitoval hráčské účty. To už dělat nebudu, protože mě Epic Games chytili a zažalovali v Austrálii. Kromě toho mám právní omezení, díky nimž to nemohu dělat v budoucnu, a musím zaplatit peněžní vyrovnání, které společnost Epic věnuje na charitu. Chci se omluvit celé hráčské komunitě Fortnite. To, co jsem udělal, bylo nezákonné a poskytovalo to hráčům nespravedlivou výhodu oproti ostatním, kteří hrají podle pravidel. Už to nikdy neudělám. Prosím, nekontaktujte mě ohledně podvádění ve Fortnite nebo hráčských účtů Fortnite.“

Zdroj: Volný překlad

Společnost Epic vydala k výsledku následující prohlášení: „Prodej kompromitovaných hráčských účtů a podvodné technologie ohrožuje informace o lidech a ničí zážitky lidí, kteří hrají poctivě. Nelegální prodej těchto předmětů bereme vážně a využijeme všech dostupných možností, abychom zajistili, že naše hry zůstanou zábavné, spravedlivé a nikdy nebudou vydělávat peníze.“

Popravdě řečeno, ať už si o společnosti Epic myslíte cokoliv, nemůžete jim upřít jedinou věc. O svoji herní komunitu se snaží postarat a nebojí se podniknout právní kroky, ať už to trvá jakkoliv dlouho.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.