PlayStation 5 – Sony konzole

Společnost Sony zřejmě zaregistrovala nový model PS5, jedná se však o PS5 Pro?

15. 5. 2022
Zdroj náhledu: PlayStation

Podle zpráv z Japonska by PlayStation 5 mohl získat sesterskou konzoli, stejně jako je tomu u původního PS4. Je známo, že společnosti Sony, Microsoft a Nintendo v posledních letech vydaly nové verze svých konzolí s vylepšeným designem a novými funkcemi, aby se více prodávaly proti konkurenci v oblasti počítačových her. Přinejmenším v případě PlayStationu to pravděpodobně vedlo k nárůstu prodeje konzolí nejnovější generace; uvádí se, že více než pětina prodaných PS4 je PS4 Pro.

Systém PS5 má od svého uvedení na trh dvě verze: původní model a digitální edici, která nepodporuje disky. Přepracování konzole v rámci jedné generace se zpravidla provádí za účelem zvýšení funkčnosti a výkonu konzole nebo vytvoření levnější a méně výkonné alternativy, jako je například Nintendo Switch Lite. Systém PS5 se v roce 2021 dočkal drobné změny designu, jež nepřinesla nic nového, nicméně zahrnovala nové komponenty, které by mohly být přínosem pro stávající software. V loňském roce se také objevila zpráva, že další změna designu PS5 je plánována na rok 2022, což by podle nejnovějších informací mohlo potvrzovat, že se tak stane podle plánu.

V Japonsku byl zaregistrován nový model PS5, což vyvolává otázku, zda se jedná o PS5 Pro. Video Games Chronicle upozorňuje na zajímavou vlastnost, a sice že nový model je model řady CFI-1200. Zatímco hardware pro uvedení PS5 na trh používá modelové označení CFI-1XXX, nejnovější revidovaný hardware pro rok 2021 se nazývá CFI-11XX. Může se jednat o zajímavý nový hardware nebo aktualizaci jiné součásti. Ani jedno není vyloučeno, je ale pochopitelné, že první možnost je jen zbožným přáním, protože technologický průmysl stále trpí nedostatkem polovodičů, který výrazně zpomalil počáteční výrobu této generace konzolí.

Pokud se však skutečně jedná o PS5 Pro, zajímalo by mě, zda Sony dokáže včas uspokojit poptávku zákazníků. Do dnešního dne existuje velké množství lidí, jimž konzole ještě nebyla doručena.

Zdroj: screenrant

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.