Tomb Raidera – logo

Square Enix zřejmě otevírá nové studio

26. 8. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Square Enix možná brzy otevře nové studio poté, co prodala svá předchozí západní studia společnosti Embracer. Studio Onoma je součástí přihlášky v kanadské databázi ochranných známek, kde je přihlašovatelem společnost Square Enix.

Podle žádosti bude studio Onoma vyvíjet a vydávat videoherní software a pracovat na zboží, jako jsou strategické příručky, plakáty, oblečení, hračky a akční figurky. Adresa žadatele – společnosti Square Enix Newco – se nachází v Londýně ve Spojeném království, poznamenává VGC. Podle údajů Companies House byla společnost založena 19. dubna 2022 jako vydavatel počítačových her.

Prozatím není jasné, na čem konkrétně by studio Onoma mohlo pracovat a jak bude zapadat do zbytku společnosti. V květnu společnost prodala svá západní studia a duševní vlastnictví – včetně her Tomb Raider, Deus Ex, Thief a Legacy of Kain – společnosti Embracer Group za 300 milionů dolarů. Společnost Square Enix následně ve finanční prezentaci odhalila plány na vytvoření nových studií a akvizici dalších. Podle některých komentářů se společnost obává, že západní studia snižují prodej japonských her, a chce prodat podíly ve zbývajících studiích, aby zvýšila kapitálovou efektivitu. Krátce poté společnost oznámila, že chce přetvořit své portfolio digitální zábavy, mimo jiné vytvořením nových duševních vlastnictví a rozšířením svých schopností v oblasti vývoje her prostřednictvím založení nových studií, fúzí a akvizic.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.