S.T.A.L.K.E.R. vybral pro Ukrajinu pěknou částku

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: GSC Game World

Přesněji řečeno, resp. v našem případě napsáno, charitativní sbírku pro Ukrajinu organizovalo ukrajinské herní studio GSC Game World, které za sérii S.T.A.L.K.E.R. stojí. V předchozích novinkách jsme zmínili nejprve změnu názvu nejnovějšího Stalkera a pak kvůli válce i přesun části jeho vývojářů do Prahy. Vývojáři také nahráli emotivní video, jak se z nahrávání akčních vojenských scén do nového Stalkera ocitli na bojišti samotném.

Právě z tohoto důvodu se rozhodlo studio vyhlásit sbírku na pomoc zdevastované Ukrajině. Příspěvky se po ukončení sbírky vyšplhaly na neuvěřitelné číslo 800 000 $ (~739 560 / 18 072 960 CZK). Vydavatelství na Steamu poděkovalo a my jejich slova budeme v překladu citovat:

„Máme velký důvod být hrdí na naši komunitu. Děkujeme vám všem! Těm, kteří naslouchají Ukrajincům. Těm, kteří otevírají dveře pro Ukrajince. Těm, kteří nestojí bokem: tweetují, ukazují svou podporu, nabízejí pomoc, vycházejí do ulic v celém světě, darují peníze, zúčastňují se charitativních akcí, vstupují do řad dobrovolníků, dávají najíst hladovým, odstraňují blokády, chrání, ošetřují, přepravují, zachraňují a nikdy neustupují.

Jste úžasní.“

Peníze, které se podařilo vydavatelství za pomoci jeho komunity nasbírat, poputují po zdanění charitativní organizaci Come Back Alive. My doufáme, že penízky pomohou zachránit co nejvíc životů, a co nejdříve si také přejeme to staré známé klišé – světový mír. Válka v 21. století patří jenom do her a na filmová plátna. Příspěvek ukončíme citací GSC Game World:

„Budeme si vaši podporu pamatovat. Vždy.“

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn