STALKER - náhled

S.T.A.L.K.E.R. vybral pro Ukrajinu pěknou částku

17. 4. 2022
Zdroj náhledu: GSC Game World

Přesněji řečeno, resp. v našem případě napsáno, charitativní sbírku pro Ukrajinu organizovalo ukrajinské herní studio GSC Game World, které za sérii S.T.A.L.K.E.R. stojí. V předchozích novinkách jsme zmínili nejprve změnu názvu nejnovějšího Stalkera a pak kvůli válce i přesun části jeho vývojářů do Prahy. Vývojáři také nahráli emotivní video, jak se z nahrávání akčních vojenských scén do nového Stalkera ocitli na bojišti samotném.

Právě z tohoto důvodu se rozhodlo studio vyhlásit sbírku na pomoc zdevastované Ukrajině. Příspěvky se po ukončení sbírky vyšplhaly na neuvěřitelné číslo 800 000 $ (~739 560 € / 18 072 960 CZK). Vydavatelství na Steamu poděkovalo a my jejich slova budeme v překladu citovat:

„Máme velký důvod být hrdí na naši komunitu. Děkujeme vám všem! Těm, kteří naslouchají Ukrajincům. Těm, kteří otevírají dveře pro Ukrajince. Těm, kteří nestojí bokem: tweetují, ukazují svou podporu, nabízejí pomoc, vycházejí do ulic v celém světě, darují peníze, zúčastňují se charitativních akcí, vstupují do řad dobrovolníků, dávají najíst hladovým, odstraňují blokády, chrání, ošetřují, přepravují, zachraňují a nikdy neustupují.Jste úžasní.“

Peníze, které se podařilo vydavatelství za pomoci jeho komunity nasbírat, poputují po zdanění charitativní organizaci Come Back Alive. My doufáme, že penízky pomohou zachránit co nejvíc životů, a co nejdříve si také přejeme to staré známé klišé – světový mír. Válka v 21. století patří jenom do her a na filmová plátna. Příspěvek ukončíme citací GSC Game World:

„Budeme si vaši podporu pamatovat. Vždy.“

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.