Star Citizen intro page

Star Citizen dokončuje svůj první hvězdný systém

10. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

První hvězdný systém s vlastním městem v oblacích

Star Citizen patří mezi velmi oblíbené vesmírné simulátory, přičemž v sobě kombinuje bojové a obchodní prvky. Hra je v neustálém vývoji a pokračuje vydáním verze 3.14. Ta konečně doplňuje systém Stanton o plovoucí továrnu, která se stala luxusním městem na obloze.

První hvězdný systém završuje Orison, který doplňuje sadu o plovoucí síť stanic, hangárů a hotelů, a to vše na nízké oběžné dráze kolem plynného obra Crusadera.

Vedle nové prvotřídní destinace plné nových obchodů a zařízení k prohlídce dává Crusader tvůrcům (studio Cloud Imperium) šanci předvést novou technologii volumetrických mraků ve Star Citizen. Jak můžete vidět na novém videu ze hry, Orison je opravdu povedený, a není lepší pocit než se dívat na západ „Slunce“ z jednoho z balkónů.

Star Citizen verze Alpha 3.14 přidává nové prvky

Alpha 3.14 také přidává nové prvky uživatelského rozhraní pro ovládání střel, zavádí funkce řízení spotřeby a radarového skenování a přidává do hry nákladní variantu lodi „Taurus“ řady Constellation. Na stanici Stanton byla také přidána nová dynamická událost PVP, která staví piráty proti ostraze stanice.

I když se jedná o velkou událost, navzdory dlouhému vývoji je Star Citizen stále daleko od definitivního data dokončení. To však nezabránilo tomu, aby tento projekt vydělal již rekordní částky.

Uplynulý rok 2020 byl pro Star Citizen dosud tím nejziskovějším. Těžko říct, zda za to mohou prvky, které hra nabízí, nebo prakticky celosvětový lockdown. 

Zdroj: igdb.com

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.