Stardew Valley intro farm

Stardew Valley – mód pro lepší správu inventáře

29. 12. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Pohodová, přátelská open world hra Stardew Valley od vývojářů ConcernedApe se těší velké oblibě a na Steamu má nádherných 98 % uživatelských hodnocení, což ji kategorizuje do extrémně kladných her. Tato hra vás vezme do překrásného městečka jménem Pelican Town, kde začnete zcela nový život jakožto farmář.

I když se jedná o velmi užitečnou a náročnou herní mechaniku, správa inventáře není vždy tím nejúchvatnějším aspektem jinak skvělé hry. To je příklad i hry Stardew Valley, kde i zarytí fanoušci připouští, že správa slotů přeplněných zbožím je důležitou součástí pěstování prosperující farmy, ale může dát trochu práce, abyste všechny věci dostali tam, kam potřebujete.

Stardew Valley intro farm

Nový mód pro Stardew Valley vám pomůže se správou inventáře

Mod s příhodným názvem Convenient Inventory od tvůrce gaussfire přidává do hráčova inventáře několik nových funkcí, díky nimž je udržování přehledu o všem potřebném mnohem snazší. Jak popisuje autor modifikace, správa batohu plného materiálů a dalších dobrot se po nějaké době stane trochu opakovaným procesem, a to ve smyslu „otevři truhlu, vlož předměty, zavři truhlu, otevři truhlu, vlož předměty, zavři truhlu, otevři truhlu, vlož předměty, zavři truhlu…“ a tak dále. 

Modder však nabízí šikovnou alternativu: „Co kdybyste mohli všechny předměty, které vám zabírají místo v batohu, okamžitě uklidit a ty důležité si ponechat?“

Mod přidává novou funkci, která umožňuje rychlé ukládání do blízkých truhel, což se projeví jako nové tlačítko v uživatelském rozhraní inventáře. Po jeho stisknutí odešlete své předměty do truhel ležících v určitém dosahu (za předpokladu, že mají kapacitu). Není jasné, jaký je tento rozsah ve výchozím nastavení, ale zdá se, že konfigurační možnosti modu umožňují nastavit si jej sami v počtu dlaždic od postavy hráče.

Pomocí nastavené klávesové zkratky můžete vybrat předměty, které si chcete ponechat jako oblíbené, což zabrání jejich rychlému uložení na hromadu, vyhození do koše, upuštění nebo přidání do stávajících hromádek (opět pomocí tlačítka v inventáři).

Existují i další možnosti konfigurace, které umožňují rozšířit rozsah modifikace. Můžete například povolit, aby se při použití možnosti rychlého stohování kontrolovaly i okolní budovy, které mají vlastní zásoby

Pokud si chcete mód vyzkoušet sami, najdete ho na Nexus Mods na tomto odkazu. Při užití modifikace důrazně doporučujeme pročíst si postup instalace.

Hru naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.