Steam Deck: Valve vydává varování

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Valve

Steam Deck od společnosti Valve je populární přenosné zařízení, které hráčům umožňuje užívat si oblíbené hry z knihovny služby Steam na cestách, ať už cestou do práce nebo do školy. Steam Deck byl poprvé uveden na trh v únoru loňského roku a od té doby si získal početnou fanouškovskou základnu, což není překvapivé, uvážíme-li, že na databázi SteamDB podporuje více než sedm tisíc kompatibilních her. Mezi největší taháky Steam Decku můžeme zařadit tituly jako Elden RingEuro Truck Simulator 2Marvel’s Spider-Man RemasteredThe Witcher 3: Wild HuntThe Callisto Protocol či Sonic Frontiers.

Valve varuje své zákazníky

Jako u každého populárního zařízení se ovšem objevují i stinné stránky. Oficiální účet Steam Deck na Twitteru vydal prohlášení, ve kterém varuje budoucí zákazníky, aby si Steam Deck kupovali pouze prostřednictvím jejich platformy nebo oficiálních prodejců, aby byli hráči chráněni před nákupem napodobenin a padělaných verzí populárního zařízení. V tomto případě je nejlepší pořídit Steam Deck pouze prostřednictvím služby Steam, neboť se nejedná zrovna o levné zařízení; nejnižší verze stojí přes deset tisíc CZK, zatímco nejvyšší varianta stojí přes šestnáct tisíc CZK.

I když je to od společnosti Valve hezké gesto, chápu, že někteří fanoušci nemusí mít stejné možnosti, jak si jej bezpečně opatřit. Pokud žijete mimo Severní Ameriku nebo Evropu, nemáte možnost nákupu přes oficiální webové stránky a možná se budete muset uchýlit na místa jako Amazon. Pro ty, kteří žijí v Asii, existuje možnost zakoupit ji prostřednictvím jejich partnera Komodo.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn