Dead Island 2 – pohodička v bazénu

Dead Island 2: divoká historie

11. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Dead Island 2 je titul, který před deseti lety vynikl skvělým trailerem, v němž zazněla skladba „The Bomb“ od Pigeon Johna. Když se podíváte, jak dlouho je hra ve vývoji, trochu to zabolí, protože si najednou uvědomíte, že jste zestárli. Pokud jste o Dead Island 2 neslyšeli nebo neznáte celkovou historii jeho vývoje, a proto nerozumíte tomu, proč fanoušci dělají takový povyk, pokusím se vám to teď vysvětlit.

Vývojové peklo

Hra Dead Island 2 byla poprvé odhalena v roce 2014, tj. v době, kdy ji ještě vyvíjela společnost Yager. Jeho původním vývojářem měl být Techland, ale ten se místo toho rozhodl soustředit na svou populární zombie akci Dying Light. O rok později se objevila zpráva, že studio Yager už na vývoji nepracuje, protože se s vydavatelem, jímž je společnost Deep Silver, nedokázalo dohodnout na vizi hry. V roce 2016 byl projekt předán studiu Sumo Digital (LittleBigPlanet 3), ovšem ani zde nezůstal dlouho, neboť o tři roky později bylo oznámeno, že práce byly převedeny na studio Dambuster Studios (Homefront: The Revolution). Teď už chápete, proč jsou fanoušci netrpěliví nebo skeptičtí, protože podle Dambuster Studios je vydání naplánováno na duben letošního roku.

Studio nekouká do minulosti

Přestože si mnozí z nás zamilovali původní trailer, vývojáři z Dambuster Studios loni na Gamescomu představili zcela novou upoutávku. Redaktorovi zahraničního časopisu Game Informer se podařilo vyzpovídat Davida Stentona, režiséra hry. Jedna z jeho otázek se týkala právě zmíněného traileru a zněla, zda studio plánovalo předělat a zachovat původní trailer:

Ani ne,“ říká Stenton. „Začali jsme s čistým štítem, s vlastní vizí. Nedíváme se na to, co se stalo v minulosti, ani na příliš mnoho jiných her. Opravdu se soustředíme jen na to, jak chceme udělat Dead Island 2 naprosto fenomenální, aktualizovat ho a přinést hru, která se podle nás bude fanouškům opravdu líbit.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.