Pán Prstenů – logo

Středozem se vrací… jen na vaše mobily

11. 5. 2022
Zdroj náhledu: Electronic Arts

Společnost Electronic Arts oznámila, že ve spolupráci se společností Middle-earth Enterprises vyvíjí novou mobilní hru s tematikou Pána prstenů, která bude zdarma.

Titul s názvem The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth je sběratelská hra na hrdiny, která přenáší fantazii Tolkienova Pána prstenů do sociálního a soutěžního zážitku na mobilních zařízeních. Podle EA je Heroes of Middle-Earth nejnovějším přírůstkem do rozšiřujícího se mobilního portfolia a bude ji vyvíjet studio Capital Games, které stojí za hrou Star Wars: Galaxy of Heroes.

Jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme spolupracovat se společnostmi The Saul Zaentz Company a Middle-Earth Enterprises na nové generaci mobilních RPG,“ uvedl v tiskové zprávě Malachi Boyle, viceprezident pro mobilní RPG v EA. „Tým je složen z fanoušků Pána prstenů a Hobita a každý den spojuje své obrovské nadšení a talent, aby hráčům poskytl autentický zážitek. Kombinace vysoce věrné grafiky, filmové animace a stylizovaného umění vtáhne hráče do fantazie Středozemě a umožní jim bojovat s jejich oblíbenými postavami.

Dále se v tiskové zprávě uvádí: „Z opětovné spolupráce se společností EA jsme nadšeni, tentokrát proto, abychom fanouškům přinesli mobilní hru inspirovanou výhradně Středozemí, jak je popsána v literárních dílech J. R. R. Tolkiena,“ řekla Fredrica Drotosová, ředitelka pro značku a licence společnosti SZC Middle-Earth Enterprises. „Je nám ctí spolupracovat s talentovaným týmem Capital Games, jehož znalost a láska k lore je z celého díla přímo cítit.

Podle EA bude Heroes of Middle-Earth obsahovat strhující příběh, tahové souboje, hluboké sběratelské systémy a rozsáhlý seznam postav z propracovaného světa Pána prstenů a Hobita. Podle společnosti budou hráči bojovat v ikonických příbězích z Tolkienova světa i proti velkému zlu Středozemě.

Společnost Electronic Arts má k Tolkienovu světu velmi dobrý vztah, protože dodala počítačové a konzolové hry na motivy knih a filmů Pán prstenů,“ uvádí se v tiskové zprávě. „Hra Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth od Capital Games, na jejímž vývoji se aktivně podílí tým zkušených odborníků na žánr mobilních RPG, je první mobilní hrou vyvinutou společností EA, která čerpá ze zápletek, lokací, postav a příběhů literárních děl Pán prstenů a Hobit.“EA uvádí, že hra bude spuštěna v omezeném regionálním beta testu letos v létě a že Heroes of Middle-Earth bude vyžadovat trvalé připojení k internetu. V tiskové zprávě se uvádí, že titul bude nabízet také nákupy ve hře, včetně náhodných předmětů.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.