System Shock 1

System Shock – zvládne to váš stroj?

10. 2. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

System Shock je skvělé akční RPG s hororovými a kyberpunkovými motivy, které poprvé vyšlo v roce 1994. Titul se stal takovým hitem, že se jeho základy rozhodli využít vývojáři legendárního Deus Ex, který ve své době a na několik dalších let určoval pojetí skvělého příběhu s více možnými konci, RPG prvků a stealth FPS stylu. Hru původně vyvíjelo Looking Glass Studios, jehož jméno můžete znát z jiných úspěšných her, jako je Thief nebo Ultima Underworld. Studio se ale nedokázalo finančně udržet, i přestože se mu podařilo vydat několik dobrých titulů, a v roce 2000 zcela zaniklo. Ještě před jeho ukončením byl ovšem vydán druhý díl System Shocku, který byl přijat o něco lépe než první. 

Jaké jsou systémové požadavky hry System Shock? Po téměř 20 letech od svého prvního vydání se System Shock a SHODAN vrací. Kultovní FPS hra byla vývojářským studiem Nightdive Studios přepracována po mechanické i vizuální stránce a k jejímu spuštění naštěstí nebudete potřebovat sestavu jako z nějakého sci-fi příběhu.

S blížícím se vydáním remaku původní hry se na internetu objevily i jeho minimální a doporučené požadavky. 

system shock požadavky

Splnění minimálních specifikací System Shocku by mělo být pro staré i nové počítače hračkou. Pokud nevlastníte již nejmodernější grafické karty a nabušené hi-tech sestavy, nemusíte se strachovat. Hru si zahrajete na dnes již více než deset let starých grafických kartách, jako Nvidia GeForce GTX 670 a AMD Radeon HD 7870, které mají dostatek výkonu pro rozjezd hry, a navíc je lze spárovat s podobně starými procesory.

U doporučených specifikací System Shocku by se měl zapotit jen málokterý herní počítač. Požadavky na grafické procesory přeskočí na výkonnější, ale stále relativně skromné Nvidia GeForce GTX 970 a AMD Radeon R9 290, a ani ty nebudou potřebovat zázemí nejlepšího herního procesoru. Jakýkoli čtyřjádrový procesor srovnatelný s Intel Core i7 3770 nebo AMD FX 8350 by měl práci zvládnout. Pokračujeme-li v trendu svižných požadavků, je velikost System Shocku pouhé 2 GB. Zdánlivě není potřeba ani SSD, pokud byste hru z jakéhokoli důvodu raději hráli na pevném disku.

Nezbývá už tedy nic víc než jen čekat na vydání titulu, které bylo stanoveno na březen letošního roku. 

Zdroj: pcgamesn.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.