The Alters – Jan

The Alters bude nová hra od tvůrců Frostpunku

13. 6. 2022
Zdroj náhledu: 11 bit studios

Po prezentaci Bethesdy a Xboxu až do včerejších pozdních hodin následovala PC Gaming Show, během níž byla představena nová hra od polských autorů z 11 Bit Studios, kteří stojí za tituly, jako je Frostpunk a This War of Mine. Víme, že studio momentálně pracuje na Frostpunku 2, a tak mnoho nedočkavých fanoušků očekávalo novinky právě z vývoje, či ještě lépe, datum vydání. Místo toho byla oznámena nová sci-fi hra s názvem The Alters, jejíž hlavní hrdina Jan Dolský si bude vytvářet alternativní verze sebe sama. Ty budou mít pokaždé trochu jiné osobnosti formované dle toho, v jakém mentálním rozpoložení se bude zrovna nacházet.

Prostý dělník Jan čelí nepříjemným životním okolnostem, kdy musel nouzově přistát na vzdálené planetě a ocitl se zde zcela odkázán sám na sebe. Aby přežil, bude zapotřebí pár pomocných rukou, které nelze získat jinak než vytvořením alternativních verzí sebe samotného, tedy alters. The Alters je hra zaměřená na okamžiky, ve kterých během nanosekund činíme rozhodnutí ovlivňující celý náš život. Připravte se na psychologickou cestu, kdy bude hlavní postava čelit své minulosti, hodnotit, kým je, a stále si opakovat otázky: Co kdyby…? Byli bychom stále těmi stejnými lidmi, kdybychom se dříve rozhodli jinak? Co bych poradil svému jinému já?

Tomasz Kisilewicz prozrazuje, že hra je primárně postavena na myšlence, jak se lidé každý jeden den svého života formují s každým svým učiněným rozhodnutím. To z nás dělá to, kým jsme. Někdy je tento proces bolestivý, ale Jan má možnost další své alternativní já formovat jiným způsobem. The Alters bude obsahovat prvky hororu, surreality, sci-fi a tajemna. Kdy se titulu dočkáme, je prozatím ve hvězdách.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.