The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom již patří k nejlépe přijatým videohrám všech dob

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Nintendo

Již dvacátý díl série The Legend of Zelda s podtitulem Tears of the Kingdom konečně dorazil do distribuce a od kritiků sbírá samá nadšená hodnocení.

Na agregátoru OpenCritic je v tuto chvíli na první příčce žebříčku všech videoher s průměrným hodnocením 97 ze sta a ani jednou nedoporučující recenzí. Konkurenční Metacritic zatím zaznamenal jen jednu skeptičtější recenzi. Ta vyšla na webu britské esportovní společnosti Gfinity a její autor Josh Brown hře vyčítá, že se až příliš podobá předchozímu dílu Breath of the Wild a nepotěší tak fanoušky, kteří preferují víc inovací nebo naopak návrat ke kořenům.

V žebříčku MetaCriticu se nejnovější dobrodružství digitálního hrdiny Linka nachází na méně působivé 36. pozici. Nejlépe hodnocenou hrou na tomto serveru je nicméně právě jeden z klasických dílů série o Zeldě, Ocarina of Time. Ten vyšel roku 1998 pro Nintendo 64 a je považován ze jeden z ustavujících titulů žánru 3D akční adventury.

Mezi nejlepší videohry všech dob je ostatně řazena i původní The Legend of Zelda (1986) z konzole NES a jejich několik pokračování, mezi kterými můžeme jmenovat třeba The Legend of Zelda: The Wind Waker (2002) pro GameCube či The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017), na nějž Tears of the Kingdom přímo navazuje.

Breath of the Wild vyšel jako poslední first-party hra pro komerčně neúspěšnou konzoli Wii U a zároveň jako launchový titul na velmi populární Switch. Hra byla opěvována pro propracovanou simulaci fyziky a zejména neobyčejnou volnost, kterou hráčům nabízí při putování jejím otevřeným světem. Tears of the Kingdom podle většiny recenzí přednosti předchozího dílu ještě dále rozvíjí a vylepšuje.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn