Zaklínač 3 O víně a krvi - pohled na knížectví

The Witcher: Corvo Bianco bude zaklínačský western

26. 1. 2024
 

Wild Animals ještě ani pořádně neskončily, ani vlastně nevíme, jestli vůbec vyjdou v české lokalizaci u nakladatelství Crew jako předchozí díly Balada o dvou vlcích, Blednoucí vzpomínky nebo Nářek čarodějnice. Nyní se v nejnovějším příběhu The Witcher: Corvo Bianco podíváme nepřekvapivě na milovanou vinici vinic Corvo Bianco v Toussaintu, kam se Geralt rozhodl odejít na důchod. Jak tento příběh asi dopadne?

Podle toho, kdo se na něm bude podílet, by měl být nadstandardně úžasný. Kreslířem totiž bude komiksová legenda, Corrado Mastantuono, s nímž bude spolupracovat známý kolorista Matteo Vattani a letterer Hassan Otsmane-Elhaou. Scénář napíše známý zaklínačský tvůrce Bartosz Sztybor, který stojí i právě za úspěšnou Baladou o dvou vlcích nebo Cyberpunkem 2077: Máš moje slovo. Kvalita na papíře by tedy byla, o čem ale bude příběh The Witcher: Corvo Bianco?

Zdroj: Dark Horse

Sám Bartosz Sztybor totiž říká: „Pro všechny, kdo znají Geralta,Corvo Bianco je jeho konečnou. Konec jeho cesty, jediné místo, kde může odejít do důchodu – odpočinout si od zabíjení příšer a snažit se přijít na to, jak vyrobit vlastní víno. Jako fanouškovi popkultury a postmoderního míchání žánrů mi výše uvedené nastavení znělo jako ideální premisa pro western. Western ve světě Zaklínače - to je něco, co tu ještě nebylo! Takže jsem se rychle nadchl a přemýšlel, že bych na palubu dostal někoho, kdo opravdu ví, co je western. Corrado Mastantuono je komiksová legenda, jedno z největších jmen všech dob, člověk, který vytvořil nejdůležitější tituly evropského komiksu, včetně skutečné westernové klasiky - Texe. S ním nebylo míchání fantasy a westernu nikdy jednodušší a krásnější. Geralt putující kontinentem s divokou bandou mágů, elfů a trpaslíků je mou poctou Andrzeji Sapkowskému, Clintu Eastwoodovi a Sergiu Leonemu. Jen si to představte, Yennefer svádí souboj s jiným mágem a Geralt útočí na dostavník. Corvo Bianco byl jeho sen, ale musí o něj bojovat!

Žádný zaklínač očividně neumře v posteli. Já doufám, že tam nepoznáme další Geraltův konec, ale přiznejme si, je to hezká dojná kravička, takže si užijeme pořádný zapeklitý příběh o lidské odpornosti. A tak by to mělo být. Doufejme, že se The Witcher: Corvo Bianco dostane i do Čech, protože kdo by nechtěl western se stříbrným mečem?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.