Playstation - trofeje

TOP 5 nejtěžších platinových trofejí

15. 10. 2021
 

Pro mnoho hráčů je získávání trofejí na konzolích obrovská závislost, která dává hrám úplně nový rozměr a náplň. Některé trvají dny, týdny, ale i měsíce tvrdé práce, grindu a nutného štěstí. Myslím, že pro každého hráče, který platinu získá, je zadostiučinění, že hru dohrál opravdu na 100 % se vším, co nabízí. Trofeje mají své místo a kouzlo. Dnes se podíváme na top 5 nejtěžších platinových trofejí na Playstation. Zohledňuji samotný počet trofejí, jejich obtížnost, ale zapomenout nesmíme ani na čas strávený u hry a její obsah.

5. Bloodborne - 6.4%

Myslím, že mezi námi není nikdo, kdo by o hře Bloodborne neslyšel. Pokud ale patříte k těmto lidem, vězte, že jde o akční RPG od japonského studia FromSoftware, které vydalo Sony v březnu roku 2015 jako exkluzivitu na PS4. Hra je podobná hardcore stylu Dark Souls, která potrápí opravdu každého fanouška souls her. Hra má dohromady 34 trofejí, kde žádná není závislá na online hraní, proto platinu lze získat při sólo hraní. Pokud se rozhodnete pro získání platiny, napište si v práci dovolenou. Dle statistik je nutné hru dohrát třikrát a odhadovaná doba pro získání platinové trofeje je mezi 40–60 hodinami. Trofej dnes šest let po vydání získalo pouze necelých 6,5% hráčů. Nejtěžší část k úspěchu platiny je trofej Hunter’s Essence, kdy je nutné najít a získat všechny zbraně ve hře. Co naopak ulehčuje znovuhratelnost, je New Game+, kde je možné pokračovat v získávání trofejí.

4. Alien: Isolation - 1%

Na čtvrtém místě se umístil legendární Vetřelec, hororová survival hra, kde se zhostíme role Amandy Ripleyové, dcery Ellen Ripleyové. Procházíme vesmírnou stanicí Sevastopol, kde nám na každém kroku hrozí nebezpečí. Alien: Isolation nám přineslo Creative Assembly a vydala jej Sega. Hra měla vysoká hodnocení v recenzích a dodnes patří v herním průmyslu k jedněm z nejlepších hororů vůbec. K získání platinové trofeje je nutné mít velkou dávku štěstí. Jedna z nejtěžších částí k platině je zlatá trofej Mercy or Prudence, kdy nesmíte zabít během hry jediného člověka. Zlaté trofeje, které budou pro většinu hráčů naprosté peklo, jsou One Shot, zkrátka během hry nesmíte ani jednou zemřít a trofej Survivor neboli dohrát hru na nejtěžší obtížnost. Pokud budete postupovat dle určitých pravidel nebo návodů na internetu, je možnost platinovou trofej získat během dvou průchodů hrou. Z důvodu, že se jedná o trofej, kde k její získání jste závislí na štěstí při průchodu hrou bez úmrtí, nedá se přesně definovat čas k jejímu získání. Pokud byste ale byli natolik zdatní a stál by při vás anděl strážný, je možno platinovou trofej získat za 30–35 hodin. Trofejí je dohromady 51, platinovou získalo pouhé 1 % hráčů.

3. The Last of Us Remastered - 0.4%

Legendární, cenami ověnčená a všemi hráči dobře známá The Last of Us Remastered z roku 2014 od společnosti Naughty Dog. Všichni, co jsme hru hráli víme, jak skvěle se hraje, a známe také příběh, který pohne srdcem každého člověka. Málokdo ale skutečně ví, jak extrémně těžké je získat platinovou trofej. Pokud se rozhodnete ji získat, připravte se na nejhorší. Hru musíte dohrát na poslední dvě nejtěžší obtížnosti Survivor a Survivor+, které jsou tak těžké, že na ně hru dohrála jen hrstka hráčů. Tyto obtížnosti se otevřou ve chvíli, kdy dohrajete hru na jakoukoliv jinou obtížnost, proto je možné získat trofeje na dva průchody, čímž získáte pouze trofeje za dohrání hry na tyto obtížnosti. Zapomínat nesmíte i na počet sběratelských věcí ve hře, konkrétně se jich zde nachází 141 a za zmínku stojí i získání všech vylepšení na zbraně. Nejhorší jsou paradoxně trofeje z online hraní, ty nejsou rozděleny a pokud se rozhodnete platinu získat, musíme počítat i s tímto. Ačkoliv se zde nachází pouze 24 trofejí, jsou extrémně náročné, což podtrhuje fakt, že platinu získalo pouze 0,4% hráčů. Na závěr dodám, že čas pro získání trofeje nejde přesně vypočítat. Pro hardcore hráče to bude více jak 70 hodin hraní, pro běžného člověka bude platinová trofej prakticky nezískatelná.

2. Rayman Legends - 0.3%

Legendární a zajímavou plošinovku pro malé i dospělé hráče Rayman Legends jsem zařadil na druhé místo žebříčku. Kdo by čekal, že jednu z nejtěžších platinových trofejí bude mít právě tato hra. Paradoxně je ve hře pouze jedna trofej, kterou získávají dva typy hráčů. Vytrvalí hráči a speedruneři. Konkrétně se jedná o trofej Truly Awesome! Po kompletním získání všech bodů z kampaně a jejích jednotlivých misí vám stále bude chybět 1500 bodů na získání této trofeje. Existují pouze čtyři možnosti, jak je možné tyto body získat. Jedná se o dvě denní a dvě týdenní výzvy. Za výzvy dostáváte body, za bronzovou 1 bod, stříbrnou 5 a zlatou 10. Diamantová má hodnotu 50 bodů, ale musíte se umístit mezi 1 % hráčů a v tom je problém. Získání diamantové trofeje bude pro naprostou drtivou většinu hráčů nereálný cíl. Pokud tedy budete usilovat o platinovou trofej, reálně získáte mezi 10-15 body každý den a dalších 10-15 za týden. Pokud si to sečtete a vynásobíte, trofej Truly Awesome! získáte přibližně za tři měsíce, pokud budete každý den plnit denní výzvy. Je to v žebříčku časové nejnáročnější trofej, kterou získalo pouhých 0.3% hráčů.

1. Grand Theft Auto 5 - 0,1%

Na našem žebříčku se na prvním místě usadilo GTA 5 a je dost možné, že tam zůstane už navždy. Trofeje pro získání té platinové kombinují singleplayer i multiplayer. Každý, kdo jsme hráli GTA 5, víme, že se v singleplayeru nachází doslova stovky misí a pečlivě ukrytých sběratelských věcí, které vám otevřou další zajímavé mise a celkově je toho obrovská spousta, co ve hře dělat a plnit. Největší překážkou je hru kompletně dohrát na 100 % a získat trofej Career Criminal. Trofej Solid Gold, Baby! získáte po nasbírání všech 120 zlatých medailí v hlavních a vedlejších misí. Pokud jste častý hráč GTA multiplayeru, získání trofejí nebude nic těžkého krom toho, že u něj budete trávit hodně času. Na internetu se nachází návody, jak trofeje postupně získat tak, aby vás to stálo co nejméně času. Návod na stránkách playstationtrophies.org píše, že získání platinové trofeje trvá přibližně 150 hodin. Dle mého názoru se toto číslo drží až moc při zemi. Pokud zvážíme to, že tyto návody pracují s faktem, že už máte něco nahrané a získané jak ve hře pro jednoho hráče, tak v multiplayeru, tak pokud se rozhodnete platinu získat, bude to trvat i víc jak 300 hodin hraní a to jen pod podmínkou, že využijete tutoriály na internetu. Pokud vezmeme v úvahu, že platinovou trofej získalo pouze 0,1 % s tím, kolik denně hraje GTA 5 hráčů, jedná se o nejtěžší platinovou trofej, kterou lze na Playstationu získat. A teď minutu ticha pro ty, kteří ji získali.


Článek pro Gaming Professors napsal Václav Zakouřil.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.