Far Cry 6 cover

Ubisoft varuje před falešnými demy Far Cry 6

23. 3. 2021
Zdroj náhledu: ubisoft.com

Herní série Far Cry patří mezi velmi populární tituly. Když tedy došlo v červenci roku 2020 k oznámení již šestého pokračování, valná většina fanoušků zajásala radostí. Spin-off k pátého dílu s názvem New Dawn totiž neobdržel tolik pozitivních ohlasů, jak se očekávalo.

Oficiální datum vydání šestého dílu stále zůstává zahaleno rouškou tajemství. Několikrát se sice objevily přibližné termíny, ale vlivem drobných technických zádrhelů a hlavně současné koronavirové situace, vždy došlo k jejich posunutí. V současnosti se šušká o 25. květnu 2021.

Co se vlastně děje?

V nedávné době však lidem majícím tento titul v seznamu přání začaly chodit e-maily lákající na exkluzivní demo ukázky či early access pro nadcházející hru a to vše pod záštitou oficiálního vývojářského studia. Ubisoft však v uplynulých dnech vydal  prohlášení, že žádná oficiální ukázka nebyla vypuštěna, a tyto zprávy jsou tak dílem podvodníků.

Oficiální vyjádření Ubisoftu:

“Some of our media and content creators and fans are being sent fake emails using the Ubisoft domain, inviting you to take part in early access for Far Cry 6. Please ignore such emails. Our security teams are investigating.” „Některým našim tvůrcům obsahu a fanouškům jsou zasílány falešné e-maily pomocí domény Ubisoft, které vás vyzývají k možnosti vyzkoušet předběžný přístup pro Far Cry 6. Tyto e-maily prosím ignorujte. Naše bezpečnostní týmy provádějí v této záležitosti šetření. “

Není to ojedinělé

Zdroj: Capcom & Blizzard

Smutným faktem je, že tento problém se přímo nedotýká jenom Ubisoftu. Stejnou situaci řešil již dříve třeba Capcom s Resident Evil: Village a před měsícem i Blizzard s hrou Diablo II: Resurrected. Apelujeme tak na všechny hráče a herní nadšence, aby jakékoliv podezřelé zprávy ignorovali a v případě nejistoty si informace ověřovali vždy na oficiálních stránkách. Jedině tak lze zabránit podobným nekalým praktikám. 


Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.