Prince of Persia The Lost Crown – Summer Game Fest

Ukázka gameplaye Prince of Persia: The Lost Crown dává vzpomenout na staré časy

14. 6. 2023
Zdroj náhledu: Ubisoft

Společnost Ubisoft využila pódia Summer Game Festu k oznámení první nové hry Prince of Persia po více než deseti letech s názvem Prince of Persia: The Lost Crown. Debutový trailer sliboval na Ubisoft Forward více podrobností a tento slib se vyplatil, protože hra byla představena mnohem podrobněji.

Po animovaném traileru, který ukázal prince Sargona, jak se stylovými pohyby vypořádává s nejrůznějšími mytickými bestiemi, přešla pódiová prezentace k živé ukázce plošinovkové akce a průzkumu. Mohli jsme vidět také bojové schopnosti proti mytickým zvířatům, jako jsou obři a chiméry. Vrací se síla času, kterou jsme viděli jak v bojových, tak plošinových aplikacích. Zdá se však, že někteří nepřátelé mají vlastní časové síly, kterým se budete muset naučit čelit, pokud chcete přežít.

Hra Prince of Persia: The Lost Crown nesouvisí s remakem Sands of Time, který vyvíjí Ubisoft Montreal. Ten byl několikrát odložen a údajně je stále v raném stádiu. Tato nová hra je inspirována perskou mytologií a využívá strukturu metroidvanie, kdy Sargon řeší hádanky a prozkoumává tajemnou horu Qaf. Na soundtracku se vedle Garetha Cockera podílí i íránský rodák Mentrix.

Prince of Persia: The Lost Crown vychází 18. ledna 2024 na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S a Nintendo Switch.

Zdroj: Gematsu.com

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.