Under Contract - úvodka

Under Contract – drsnou logikou k sexu

21. 10. 2023
Zdroj náhledu: IGDB.com

Psát recenze na hry v předběžném přístupu je občas velmi těžké. Pustit se do takového experimentu u erotických her je snad už běžné. Spousta těchto hříček totiž hledá podporu u fanoušků a u recenzovaného titulu Under Contract od Kinky Fridays tomu není jinak. Já osobně jsem se o takový experiment pokusil naposledy u titulu Paradise Lust, z něhož se v závěru vyklubala hra s parádním příběhem o záchraně z ostrova. Erotických recenzí u nás (naštěstí) naleznete dostatek, včetně titulů jako College Kings 2 nebo Secret Summer.

Občas někdo pracuje pro skutečného démona

Seznamte se s Richardem, čerstvým absolventem vysoké školy, který ani ve vzdělávání moc nevynikal. Nyní přišla chvíle, kdy je na čase, aby si i tento flákač od prvního pohledu našel zaměstnání. Vezme cokoliv. Naštěstí se objevil inzerát do firmy Souverain Industries VLLC, kam se Richard dostane na pohovor, a nejen to, je přijat! Nyní je jeho život svázán s kójí o čtyřech stěnách a udřít se smrti. Ha, udřít.

Ve dne je sice v práci, ale v noci se během spánku ocitá v démonickém pekle, v němž je zavázán kvůli podpisu své pracovní smlouvy. Musí tak pracovat, i když spí. To se mu samozřejmě nelíbí, a tak udělá vše pro to, aby se z pekla dostal. Jak? Přece musí vyšplhat ve firemním žebříčku co nejvýš, a je jedno, přes jakou kolegyni to udělá. Jestli na zádech, na rukou, nebo na židli. Ostatně i jeho pracovní kolegyně jsou v tomto pekle chycené. 

Prolézt přes kolegyně není tak snadné, jak se může zdát. Richard není moc šarmantní (ačkoliv si to o sobě vcelku myslí). Není ani úplně hloupý, protože k tomu, aby se dostal co nejdál, musí řešit jednu logickou hádanku za druhou a především porazit své pracovní kolegyně a jiné démonky. Cesta za svobodou nikdy nebyla tak sladká.

Under Contract nabízí komedii propojenou s logickými hádankami

Ve snovém světě je před vámi hromada hádanek, které musíte rozluštit. Naštěstí jsou na jedno brdo, tedy musíte skládat kostičky, plnit řady, barvy a nenechat se zavalit. V případě souboje s démonem ještě musíte pojit meče, abyste svou sokyni zranili co nejvíce. Výběr misí je velmi snadný, bez něj se dál nedostanete. Stačí jen přecházet z úrovně na úroveň. Ideální je, že je nemusíte odehrát všechny. Je nutné splnit jich jen tolik, abyste se dostali k finálnímu soupeři oblasti, porazit ho, probudit se ze sna, nechat se odměnit a je hotovo.

Na podobném principu fungovaly i Money Puzzle Exchanger nebo Magical Drop, a Under Contract tak nepřináší vůbec nic nového. Jak jsem výše zmínil, děláte neustále to samé, jen s tím rozdílem, že se zvedá obtížnost jednotlivých misí. Přibývá kombinací a problémů k vyřešení. Nic ale není těžké natolik, aby se to nedalo splnit. Titul je totiž velmi snadno ovladatelný a v závěru vám stačí troška logického přemýšlení, abyste si ušetřili prostor před sebou a nebáli se, že jedna chyba znamená automaticky prohru.

To hlavní, co většinu hráčů asi přiláká, jsou explicitní sexuální scény. Ty vypadají nadstandardně skvěle. Trojka s dvěma démonkami, masáž velkými prsy, ohnutí o židli atd. Není to nic, co by jste už v jiné erotické hře neviděli. Je to ale zpracované elegantně a s grácií. Jednoduše řečeno: „Prcání není tolik, abyste chtěli koukat jenom na knihovnu s videi, ale dost, aby to uspokojilo každého úchyláka.“ 

Přesto grafika a hudba nevyniká

Graficky však hra spadá spíše do průměru. Scény vypadají dobře, ale působí v mých očích lehce zastarale. Čekal bych víc odvahy, víc detailů. Bohužel se mi ani v grafické podobě tohoto nedostalo. To samé v ozvučení hry. Hudba mě psychicky vysává. Buďto se smíříte s výtahovou hudbou, alias kancelářská smyčka, nebo máte smůlu na rukách. Doporučuji si pustit do pozadí cokoliv jiného. Navíc titul nemá dabing, což se nedivím, konverzací je vcelku dost. 

Na čem Under Contract stojí? Na pofiderním sexuálním humoru, snadném ovládání a příběhu. Jiný důvod titul pustit určitě mít nebudete. Nejedná se o nějakou naprosto odstřelující erotickou hru, ale o pohodovou puzzlovku s bonusem erotiky. Bohužel, to není nic, co byste už někde jinde neviděli nebo neměli šanci odehrát. Navíc úkoly začnou být velice brzy repetitivní a obohacování se novými sexuálními scénami nestačí. Stále je zde ale spoustu prostoru pro vylepšení, jedná se o titul v předběžném přístupu. Dejme ještě tvůrcům šanci, třeba tu nakonec bude opravdová pecka.

Klady
 • sexu tak akorát
 • vtipný příběh
 • dobré puzzly
 • dostatek dívek k prozkoumání
 • snadné ovládání
Zápory
 • reálně děláte neustále to samé
 • titul nepřináší vůbec nic nového a brzy se ohraje
 • nudná hudba
 • zastaralejší grafika
Platforma PC
 • Datum vydání 19.05.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Patrik Klicman

  Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.