Dragon Age Dreadwolf

Unikly záběry z Dragon Age: Dreadwolf, budeme Šedým strážcem?

7. 2. 2023
 

Díky bohu za úniky, dalo by se říct. Tedy alespoň pro fanoušky se jedná o dobrou zprávu. Známý insider Tom Henderson na web Insider Gaming přišel se zprávou, že vydání hry Dragon Age: Dreadwolf může být více vzdálené, než by se mohlo samo o sobě zdát, ačkoliv vývojáři nedávno potvrzovali finální alfa verzi. Podle zdrojů pana Hendersona jsou představy o vydání Dragon Age: Dreadwolf na rok 2023 až zbytečně moc optimistické, protože hra postrádá větší množství důležitých herních prvků.

Tím mám na mysli nedodělané příběhové linie i neúplné dialogy a stále se má údajně narážet na zbytky předchozího vývoje. Ten započal už v roce 2015 a snažil se z Dragon Age udělat multiplayerový titul, než se tvůrci z Bioware rozhodli změnit názor a přinést opět singleplayerovku (naštěstí). V alfa verzi by se ale zmíněné multiplayerové prvky měly stále objevovat a mohly by ovlivňovat hru. Viz centrální hub, jenž má být jakýmsi portálem na přípravu dalších misí a interakci se společníky.

Navíc bude možné partu rozšiřovat a rekrutovat během určitých questů a právě v hubu by je hráč měl mít možnost upravovat různými modifikacemi. Dragon Age: Dreadwolf by měl mít také velmi akční boj, jenž spadá spíše do žánru hack and slash. Na redditu se na účtu s přezdívkou revanchisto objevily screenshoty a krátká ukázka z alfa verze hry. Materiály pocházejí z návštěvy pevnosti Šedých strážců, která se jmenuje Weisshaupt.

U hráče si můžeme všimnout, že se jedná o elfského rytíře, ale obrazovka tvrdí, že jde o Šedého strážce. Je také důležité si všimnout, že legendární pevnost strážců je pod útokem zplozenců obohacených oním zpropadeným rudým lyriem.

Bohužel to také vypadá na jednu velmi smutnou věc – časy Dragon Age: Origins jsou už pasé a klasika RPG je pryč. Příznivci tradičního herního pojetí budou nejspíš zklamaní. To ještě neznamená, že by se ze hry měl stát propadák. Momentálně to ale skutečně vypadá, že titul projde ještě hromadou dalších úprav, a neměli bychom počítat s letošním vydáním. Hra má vyjít na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.