CS:GO Riptide náhled

Update do CS:GO a nová operace Riptide

22. 9. 2021
Zdroj náhledu: Valve

Do akční střílečky Counter Strike: Global Offensive, zkráceně CS:GO opět zavítala nová operace, která nese název Riptide. Společně s ní do hry přichází také nový update, který s sebou přinesl několik novinek a změn.

Operace Riptide

Riptide si na Steamu můžete zakoupit již dnes a stát vás bude 12,75 eur, což v přepočtu vyjde na něco málo přes tři sta korun. Jak je zvykem, společně s operací byla do hry také přidána nová bedna „Riptide Case“. V operaci opět budete moci plnit mise, za které budete získávat hvězdičky. Za hvězdy poté můžete získat různé skiny jak na zbraně, tak na postavy, nebo třeba samolepky. Po zakoupení operace také obdržíte novou minci, kterou můžete postupně vylepšit až na diamantovou. A nakonec byly do CS:GO také přidány nové mapy, konkrétně pět map – Insertion II, Basalt, County, Ravine a Extraction.

Zdroj: Valve

Novinky a změny v updatu

Konečně do CS:GO přichází takzvané „krátké kompetitivní zápasy“. Klasický kompetitivní zápas trvá zhruba 45 minut a k vítězství je nutné vyhrát šestnáct kol. Krátký zápas bude trvat něco kolem 25 minut a bude se maximálně hrát šestnáct kol. To znamená, že pro vítězství musíte získat pouze devět kol. Je to vlastně stejné jako u nenáročného zápasu, avšak zde se bude hrát 5v5.

Dále byly přidány dva módy do Deathmatche. První nese název „Free For All“, v překladu všichni proti všem. Z názvu vám je nejspíše jasné, jaká pravidla tento mód má. Jednoduše řečeno, všichni hrajete proti sobě, nehledě na tým. Každý hráč, kterého potkáte, je váš nepřítel. Druhý mód se jmenuje Team vs. Team. Zde musíte spolupracovat jako jeden tým, nehledí se na individuální skóre, ale na celkové skóre týmu. Vyhrává tým, který jako první získá sto zabití.

Zdroj: Valve

Není to tak dávno, co jsem četla článek, ve kterém se psalo, že granáty by stejně jako zbraně mohly být „dropovány“. Sen se stává skutečností. Po updatu je doopravdy možné svému spoluhráči darovat i granáty. Poslední velká změna nastala na veterány velice oblíbené mapě Dust2. V týmu teroristů vždy hráči s AWP velice rádi stojí na T Spawnu a prostřelují velké dřevěné midové dveře. Mapa ale byla pozměněna tak, že z T Spawnu již není možné na tyto dveře vidět. Pokud chcete aspoň lehce vidět na CT Mid, musíte skočit na takzvaný „Suicide“, odkud sice budete moct koukat na vrchní část dveří, nicméně na průchod do „Lower Tunnels“ pořád neuvidíte. Tato změna je dle mého docela zásadní a hráči obou týmů budou muset trochu pozměnit styl hraní.

Pokud si chcete přečíst vše o updatu a operaci dopodrobna, můžete ZDE.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.