Nvidia Windows 11 titulka

V roce 2024 se možná dočkáme Windows 12

16. 7. 2022
Zdroj náhledu: Microsoft

Microsoft se údajně vrací k tzv. tříletému cyklu, v němž každé tři roky přijde na svět zcela nová verze, která vždy obdrží menší sezónní aktualizace.

Zdroj: Microsoft

Sliby Microsoftu, že Windows 10 vydaný v roce 2015 bude úplně poslední verzí systému, se začínají otřásat v základech. Důkazem toho je vydání Windows 11, které proběhlo minulý rok. To ovšem není úplně to nejpodstatnější. Podle nejnovějších informací totiž Microsoft obnovil tříletý vývojový cyklus, a tudíž to vypadá, že po jedenáctkách se dočkáme i Windows 12, pod kódovým označením „Next Valley“. Vydání by podle něj mělo přijít v roce 2024, ovšem tento termín není prozatím možné nijak potvrdit. Kdo by čekal, že po výroku o desítkách jako úplně poslední verzi se Microsoft vrátí k zmíněnému tříletému cyklu.

Připravovaný update Sun Valley 2 pro Windows 11 (Windows 11 22H2) by měl být rovněž poslední velkou aktualizací. Sun Valley 2 má podle plánu vyjít letos na podzim. Na příští rok byla také naplánovaná aktualizace Sun Valley 3, ta ovšem bude podle informací zrušena a místo ní přijdou menší aktualizace v průběhu roku 2023. Co myslíte, ukrývá se pod „Next Valley“ Windows 12 a skutečně vyjde v roce 2024?

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.