Sea of Thieves náhled

V Sea Of Thieves najdete transsexuální NPC

19. 3. 2024
Zdroj náhledu: igbq

Námořní hra Sea of Thieves na sebe strhává pravidelnou pozornost. Titul je stále oblíbený a kraluje předobjednávkám pro platformu PS5. Nejnovější aktualizace přinesla změny v NPC, která se nachází v základně Galleon's Grave Outpost. Vývojáři v rámci této aktualizace přidali také první transgenderovou postavu. Sea of Thieves to oficiálně potvrdil a vzkázal hráčům, aby si při příští návštěvě této oblasti dali pozor na Marleyho.

Marley je představitelem Merchant Alliance a nejnovější aktualizace znamená, že se „konečně prezentuje způsobem, který je mu vlastní“. Ohlasy fanoušků jsou veskrze pozitivní a již se objevily fanarty Marleyho nového vzhledu. Ono, negativní ohlasy byly v rámci nucené propagace LGBT a politiky neprodleně smazány, takže se není v tomto ohledu čemu divit, že zůstaly jen kladné ohlasy.

Hráči, kteří se vydají do Outpostu Galleon's Grave, si tak mohou všimnout, že Marley prošel jakýmsi přerodem a konečně se prezentuje způsobem, který je mu vlastní, píše se na oficiálním účtu Sea of Thieves.

Podobnou vlnu zájmu a ohlasů, ať pozitivních, či negativních, vyvolala postava Pelagos v titulu World of Warcraft. Transgender postavy jsou nicméně s herním průmyslem spjaty poměrně dlouho a nejedná se tak o nátlak moderní doby. Můžeme zmínit například Circuit's Edge z roku 1989 a postavu Yasmin. Transgender žena byla i v titulu Dishonored 2 z roku 2016 a jednalo se o Mindy Blanchard.

Pokud se vrátíme do nebezpečných vod Sea of Thieves, titul má před sebou velmi zajímavý rok. Poprvé od svého uvedení na trh v roce 2018 bude k dispozici ke hraní na jiné konzoli než Xbox. Na PlayStation 5 bude uveden 30. dubna a po spuštění prodeje se rychle stal nejčastěji předobjednávanou hrou na PSN. Port je součástí nové strategie Microsoftu, která spočívá ve sdílení vybraných her s konkurenčními platformami. Dalšími hrami zahrnutými do této vlny portů jsou Pentiment, Grounded a Hi-Fi Rush.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.