Minecraft úvod

Vincent van Gogh v Minecraftu

25. 5. 2022
Zdroj náhledu: Mojang

Když se řekne Slunečnice, Kavárna v noci nebo Hvězdná noc, možná se vám vybaví postimpresionistický mistr štětce Vincent van Gogh, zejména pak právě jeho dílo Hvězdná noc, které je vůbec nejrozšířenější. Proč by taky ne, jeho kontrast modré a žluté, podaný dlouhými vlnitými tahy štětcem, jednoduše vytváří z obyčejné noci kouzelný zážitek.

Influencer ChrisDaCow, jenž stojí za řadou komplikovaných staveb v Minecraftu, si jako svůj nový cíl stanovil právě toto dílo. Jak se mu to podařilo?

„Hvězdná noc mi přišla jako krásné místo, po němž by se dalo procházet. Chtěl jsem mít možnost uprostřed toho města vzhlédnout a vidět Goghovu hvězdnou noční oblohu,“ prozradil pro magazín PCGames.com. „Vtipné je, že jsem nebyl jeho velkým fanouškem, když jsem s projektem začínal. Po vytvoření této stavby však rozhodně patří mezi mé oblíbené umělce,“ dodal.

Celý proces realizace můžete zhlédnout v Chrisově videu, kde sdílí své strasti a radosti na cestě za zhotovením velikánského obrazu umělce, který to v životě neměl jednoduché.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.