Vincent van Gogh v Minecraftu

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Když se řekne Slunečnice, Kavárna v noci nebo Hvězdná noc, možná se vám vybaví postimpresionistický mistr štětce Vincent van Gogh, zejména pak právě jeho dílo Hvězdná noc, které je vůbec nejrozšířenější. Proč by taky ne, jeho kontrast modré a žluté, podaný dlouhými vlnitými tahy štětcem, jednoduše vytváří z obyčejné noci kouzelný zážitek.

Influencer ChrisDaCow, jenž stojí za řadou komplikovaných staveb v Minecraftu, si jako svůj nový cíl stanovil právě toto dílo. Jak se mu to podařilo?

„Hvězdná noc mi přišla jako krásné místo, po němž by se dalo procházet. Chtěl jsem mít možnost uprostřed toho města vzhlédnout a vidět Goghovu hvězdnou noční oblohu,“ prozradil pro magazín PCGames.com. „Vtipné je, že jsem nebyl jeho velkým fanouškem, když jsem s projektem začínal. Po vytvoření této stavby však rozhodně patří mezi mé oblíbené umělce,“ dodal.

Celý proces realizace můžete zhlédnout v Chrisově videu, kde sdílí své strasti a radosti na cestě za zhotovením velikánského obrazu umělce, který to v životě neměl jednoduché.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn