CÁKLÉ SAFARI - náhled

Vodní skotačení zvířátek Cáklé safari česky od TLAMA games

26. 11. 2023
Zdroj náhledu: TLAMA Games

Komplexní hry se spoustou komponent jsou sice skvělé, občas ale máte čas, prostor, náladu, nebo herní partu na něco rychlého, malého a zábavného. Těmto hrám se často říká fillery, a pro řadu lidí jde o pojem téměř pejorativní. Téměř jako by se hodily jen na výplň. Výplň času před tím, než přijde zbytek herní skupiny, než je čas jít spát nebo než si váš mozek trochu odpočine mezi dvěma komplexními hrami. Nevím, jak to máte vy, ale já často strávím hraním fillerů celý deskoherní večer. A bavím se náramně. Proto vždy zpozorním, když se dozvím, že se nějaký nový filler chystá. A Cáklé safari, jehož vydání v pátek oznámili v TLAMA games, vypadá rozhodně slibně.

Zdroj: 2tomatoesgames.com

Cáklé safari (v originále Safari Splash) je hrou pro 2–6 hráčů od 5 let, kterou odehrajete za pouhých 90 sekund. Vytvořili ji barcelonští autoři Eugeni Castaño a Eloi Pujadas. Nejde o žádné deskoherní nováčky, jejich portfolio je prozatím složeno vesměs jen z her menších, z nichž žádná nebyla lokalizována do češtiny. Za rozkošnými ilustracemi pak stojí začínající Oliver Cereto a Clémentine Descamps.

Ve hře Cáklé safari se stanete fotografem zvířátek na savaně. Vaším cílem bude vyfotit co nejvíc vašich oblíbených zvířat a vyhnout se těm, která nemáte rádi. V reálném čase tak budete brát karty z hromádky na stole a přidávat je do vaší řady, představující tekoucí řeku. Na zadní straně karet jsou vždy znázorněna tři zvířata a dvě z nich se budou nacházet i na straně lícové. Při otočení karty s vodním vírem musíte zakřičet CÁK! a všichni hráči pak předají kartu v ruce spoluhráči po levici. Hra má čtyři různé stupně obtížnosti skórování, díky nimž je zábavná jak pro malé děti, tak i pro ostřílené hráče.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.